Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kérdések a felvételivel...

Kérdések a felvételivel kapcsolatban?!

Figyelt kérdés

Nos, a magyartanárunk mindig kiborul a sok áthúzástól, átfirkálástól és mondta, hogy normálisan írjunk a felvételin (az utolsó feladat ugye fogalmazás). Na most, ha én sokmindent húzok át, mert meggondolom magam (én már csak ilyen vagyok :D), persze normálisan, egy vonallal, akkor azért levonhatnak pontot? Nagyon félek ettől.

A másik meg, hogy a matekfeladatoknál amikor azt írja, hogy írd le a számítás menetét is, akkor az nem baj, hogy nem írok ilyen logikus gondolatmenetet, nem vezetem szépen le, csak úgy odaírom a számolásokat (remélem azért) kibogozhatóan? :D

Végezetül: valakimegnyugtatna, hogy menni fog? :D



2013. jan. 14. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Menni fog, az érettségi nem olyan nehéz, minden más ennél sokkal nehezebb lesz :) csak riogatnak. Meg a tétje nagy.

Fogalmazásnál nem is tudom, külalak, v helyesírás, valami ilyesmibe nekünk azt mondta anno, hogy beleszámíthatja, ha sok az áthúzás. Szval vonhat le érte pontot a javítókulcsban szereplő vmelyik pont értelmében.

Matekban a levezetés azt jelenti, hogy pl egyenletnél leírod a lépéseket (számokkal), nem rögtön a végeredményt. Egyszerűbb dolgokat kihagyhatsz, pl vmi alap összevonást, de jobb, ha minden ott van. Nem kell leírnod, hogy mit miért, csak a számolás menetét :)

a lényeg h ne az legyen, hogy:

egyenlet

x=6

y=8

mert ezt nem fogadják el. meg persze ahová kell szöveg az az... eklivalens átalakítást végeztem... stb :D most más ilyen sablonszöveg nem ugrik be :D

2013. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*ekvivalens
2013. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!