Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most végzős gimis vagyok....

Most végzős gimis vagyok. Szeretnék felvételizni az orvosira miből készüljek? Honnan tudok meg több infót a felvételivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Esetleg nem lehet valahonnan letölteni,hogy milyen kérdések szoktak lenni?Gyakorolni szeretnék...
2009. okt. 1. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Milyen kérdések? Érettségi kell oda, lehetőleg bioszból és kémiából. Az egyikből minimum emelt szint vagy 1 emelt és 1 nyelvvizsga. Tovűbbi követelményeknek nézz utána a felvi-n.

2009. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én is orvosira készülök,10-es vok...

Biológiából emelt szintű érettségi,kémiából középszintű..Én most teszem le majd az angol középfokú nyelvvizsgát,meg majd németből is le akarom...Nagyon magas a ponthatár úgyh. legyen legalább egy nyelvvizsgád is!!

2009. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az orvosira a felvételi követelmény a biológia és kémia vagy fizika érettségi. Úgy hallottam nemsokára a biológiát kötelezni fogják, hogy emeltszinten tegyék le. Ennyi. A pontok szaporításához érettségizz emeltszinten és nyelvvizsgázz, menj versenyekre. Valóban magas, de ez szerintem el is várható. Senki nem szeretne olyan orvos kezei közé kerülni, aki nem volt jó tanuló.. :)

gyakorlásként olvass sokat a témában, gyógyszerekről, az emberi testről. Ezeket majd később nem kell megtanulnod pl. anatómiából vagy kémiából, gyógyszertanból.. :)

2009. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat azt hittem tesztlapot i kelesz kitölteni.akkor csak a pontok alapján lehet bejutni,az a lényeg?
2009. okt. 1. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták, a felvételi tárgyak: biológia ÉS kémia/biológia. A kémia hasznosabb az egyetemen, mint a fizika, szóval inkább azt ajánlom. felvi.hu-n megtalálod a pontszámítást és az előző évek ponthatárait, a fórumon pedig találsz egy csomó hasznos infót.

Az előző évek érettségijeit letöltheted az OM honlapjáról megoldásokkal együtt: [link]

Ha jól tudom, nektek már kötelező egy emelt szintű (nem tudom h bioszból kell-e vagy lehet a másik tárgyból is).

Ha segítségre vagy infókra van szükséged biológiával/egyetemmel/könyvekkel/stb-vel kapcsolatban, írj egy e-mailt!

(egy elsőéves orvosis)

2009. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jahj véletlen elírtam: szóval a felvételi tárgy biológia ÉS fizika/kémia:)
2009. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
helló, én is végzős vagyok, és orvosira készülök. ha ezt szeretnéd biológia emelt érettségi kell és fizika/kémia érettségi közép v emelt szinten. a magas pontok miatt jól jön 1 v 2 nyelvvizsga is. gyakorolni a bioszra, kémiára/fizikáta az emelt szintű fakultációkon tudsz a suliban, szedhetsz le a netről régebbi érettségiket gyakorlásnak, tanuld az elméletet rendszeresen, mindhárom tárgyhoz vannak feladat gyűjtemények is. lényeg, h az érettségijeid jól sikerüljenek (akár duplázol, akár nem), hogy minél több pontod legyen, és akk elvileg bejuthatsz. 17/L
2009. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!