Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek azok a főiskolai,...

Melyek azok a főiskolai, egyetemi szakok amelyekre viszonylag könnyű bejutni és ha meg lesz a diplomám el is tudok vele helyezkedni? Tudtok esetleg ilyet?

Figyelt kérdés
Ja és azt ki ne felejtsem hogy a kémia,matek,fizika ami nem megy, inkább humán beállítottságú vagyok, tehát azt irodalom,történelem ami megragad, 5. érettségi tantárgynak pedig a biológiát vettem fel.Tapasztalatokat, véleményeket kérnék hogy minek érdemes továbbtanulni:-)
2009. aug. 30. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem könnyű megmondani mivel, hogy lehet elhelyezkedni, főleg manapság. Mondjuk tanító szakra könnyebb, 240 pont körüli, és tanítani is lehet vele egyből, nem úgy mint a többi BA szaknál. Műveltségterületnek pedig magyart, törit, vagy biológiát is választhatsz. Persze az intézményi lehetőségekről érdeklődni kell jelentkezés előtt.
2009. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

hááát pedig én egyből a term.tudományos szakokat mondtam volna..//ezekből van hiány most/esetleg informatika szakok..bár ezeket meg nem könnyű elvégezni..

a biosszal kezdhetsz valamit..azokon se túl magasak a ponthatárok..--tehát biológia szak.


magamnak is elentmondok sajna.,(humán szakos vagyok)de ami humán, azzal nehezen fogsz elhelyezkedni...

próbáld meg a töriszakot,azzal végülis tanár lehetsz...bár a mai világban ez se egyértelmű...de mire te végeznél,hátha...egyes sulikban(nem mindenhol) egész alacsonyak a ponthatárok töri szakokon...

2009. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#ellentmondok
2009. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
magyar-komm szakos tanár lennék, de sehol nem tudtam elhelyezkedni..a kolléganőim (irodai adminisztráció) 90%-a tanár, tanító, óvodapedagógus, a maradék még a régi rendszeres érettségi
2009. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!