Milyen szakot válasszak egyetemen, hogy utánna viszonylag könnyen eltudjak helyezkedni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tantárgyból jo vagyok,ezért sok lehetőségem lenne,de mégsem tudom hogy melyiket érdemes választani. Most Angol-földrajz fakton voltam,ez a kettő kiemelkedöen jol megy. Szeretem még a: magyart,bioszt,rajz,fizikával is elvagyok. Tudom hogy egyetmfüggő is,ezért az is érdekelne.
2011. okt. 20. 17:57
 1/2 Ablaze válasza:

Szia! Először is bármelyik szakmát választod, minél több nyelvet tudsz, annál könnyebb dolgod lesz később (akkor már kiemelkedő vagy, ha 3 nyelvet beszélsz folyékonyan, de kettő se rossz).

A saját tapasztalataim alapján nagyon mennek a közgazdász szakok, a mérnökiek, illetve orvosokra, gyógyszerészekre és kémiásokra is van/lesz szükség szerintem.

2011. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Valami erősebb egyetemen/fősulin egy olyan szakot, amit nagyjából érdekesnek találsz, és ha van rá lehetőség angolul. (BME, ELTE, Corvinus pl nagyon jó ilyen szempontból.)

Ha teheted, valami reál beállítottságút, bölcsészként necces elhelyezkedni. (Mérnök, orvos, közgazdász, etc.) Még ha nem is a szakmában fogsz dolgozni sokkal könnyebb innen indulni, mert legalább tudsz számolni. ;)

(És ha jó helyről van papírod, az iszonyat nagy hátszél lehet bizonyos cégeknél.)

Az elhelyezkedést megkönnyíti, ha az egyetem alatt is foglalkozol a dologgal (TDK, szakmán belül vállalsz nyári melót, ha tudsz, nem csak kötelező szakmai gyakorlatot, belépsz egy szakkoleszba), kapcsolatokat építesz.

2011. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!