Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2013, matek központi írásbeli...

Escareika kérdése:

2013, matek központi írásbeli egyik feladata hibás volt, másnak is feltűnt?

Figyelt kérdés

[link]


A 7. feladatban a megadott háromszög nem ABC hanem ACB jelölésű kéne, hogy legyen. Nem nagy hiba, de amikor az ember hozzá akar igazítani még egy pontot a D-t, hogy egy új háromszöget kapjon egy koordináta rendszerben, és amikor a tanárok százszor elmondják órán, hogy a háromszögek csúcsait milyen sorrendben kell jelölni és ez mennyire fontos, akkor kicsit zavaró, hogy pont a felvételit összeállító emberek rontják el...



2013. jan. 20. 01:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Ez engem is zavart, és el is rontottam, mert mániákusan a jobb oldalra raktam a D pontot...mert akkor lenne ACD háromszög...:(
2013. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

és az 5-ös feladatban pl. az A csoportban ti mit jelöltetek igaznak? én az A-t

és a C csoportban? én szintén A


a javítás szerint viszont nem ezek az igazak. Tehát 15 pozitív osztóinak szorzata nem kisebb mint 100 (szerintem meg igen), és egy paralelogrammának sincs szimmetriatengelye (szerintem van)


Mit gondoltok erről?

2013. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

"a javítás szerint viszont nem ezek az igazak. Tehát 15 pozitív osztóinak szorzata nem kisebb mint 100 (szerintem meg igen)"

A nem kisebb=nagyobb, vagy egyenlő.

A 15 osztói: 1,3,5

Ezeknek a szorzata kisebb, mint 100, szóval ez az állítás hamis.

2013. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

"és egy paralelogrammának sincs szimmetriatengelye (szerintem van)"

[link] Itt van egy paralelogramma. szerinted ennek hol van a szimetriatengelye?

2013. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy paralelogrammának nem mindenképp vvan szimmetria tengelye és 15 osztói nem csak 1, 3, és 5 hanem 1, 3, 5, és 15 !!

pont a legkönnyebb feladatokon akadtok ki, higgyétekel énis elcsesztem mert sokkal nehezebb volt a vártnál föleg idő volt kevés ezekhez a feladatokhoz

2013. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Már meg lehet nézni a javítókulcsot és, hogy az én felvételim hány pontos lett? Ha igen hol? tudtok linkelni?
2013. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
2013. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Harmadiknak:


Pont azért igaz mert osztóinak szorzata kisebb mint 100

2013. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
köszi a linkelőnek!
2013. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
a paralelogrammák közül nem mindnek van szimmetriatengelye. A koordinátás engem nem zavart meg szerencsére. Nektek kb. hány pontos lett a magyar és a matek???
2013. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!