Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tolna megye - Baranya megyében...

Tolna megye - Baranya megyében melyik gimnáziumba, esetleg szakközépiskolába érdemes menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok hetedikes, és már el kéne gondolkodnom hogy merre is szeretnék továbbtanulni. Bonyhádon lakok, és itt van a Petőfi gimi. Sok mindent hallottam róla, de igazából a reálra úgyhallottam hogy nehéz bejutni. Kémia, fizika és biológia a kedvenc tantárgyaim. Most a félévi átlagom 4,1 volt de mindenképp feljavítom 4,5re minimum! Tolna, Baranya megyében melyik suliba lenne érdemes menjek? (Akár kollégiumba is mennék)



2013. jan. 20. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a bonyhádit.Szekszárdi Garay se rossz, Pécsett van biofizika a Babitsban.
2013. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!:) Esetleg még az Eszin gondolkodtam Pakson, ott is van valami ami ilyen kémia-bioszos!
2013. jan. 21. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia.Pécsen a Nagy Lajosban és a Leöweyben van biokémia.:)
2013. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A dombóvári Illyés gimibe ne nagyon menj. :) A bátyám, az unokatestvéreim, a barátnőm, egy rakás barátom, és jómagam is ott tanultam. Matekból, infoból, és idegen nyelvekből elég erős (volt a mi időnkben), de a biosz meg a kémia... hát... inkább nem kommentálnám. :D


Otthon kellene bekerülnöd a gimitekbe, az egy nagyon jó gimnázium!

2013. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Eszi-be keszulok, de a Petofin is nagyon gondolkodok Bonyhadon. Igazabol nem vagyok szorgalmas, a 4-5os siman lehetne kituno ha nem lennek lusta. Ezert nem tudom jo lenne-e ha bekerulnek egy eros gimnaziumba.
2013. febr. 4. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor majd felvételizni kell 4 év múlva, akkor nem lesz kérdés, hogy jobb választás-e az erősebb gimnázium. ;)
2013. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igaz, ebben igazad van, de az esziben a viz- es kornyezetgazdalkodas szakon eros a kemia-biologia es onnan pte-ttk -ra sok diakot felvesznek. Mondjuk ha felvennenek a Petofibe akkor valoszinuleg oda mennek.:)
2013. febr. 4. 19:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok diák, akit most felhergeltek, egy dolgot nem ért meg. A középszerű, netán gyengébb képességű gyermek hiába végez gimnáziumot, meg egyetemet/főiskolát, úgy sem fog elboldogulni a munka világában. Ha egy gyerek okos, tehetséges, de mondjuk nem minden területen, vagy lusta, akkor legyen belőle inkább egy jó kétkezi szakember, sokkal jobban fog boldogulni. Én ismerek olyan szerződéses villanyszerelőt, aki 1 millió felett kap havonta. Nálunk a családban több felújítási munka is folyamatban van, alig találunk szakembert, közben az a kevés meg iszonyat pénzekért dolgozik, aki normálisabb.


Szóval azt akarom kihozni az egészből, hogy ha már a gimnázium kiválasztásakor sem törekedsz a maximumra, akkor később is középszerű maradsz, aztán csatlakozhatsz a "magyarország egy szar helyett"-t kántáló ostoba emberek táborába. Itt is lehet 1 milliót keresni havonta, csak tanulni kell, és szorgalmasnak lenni.

2013. febr. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
-ett
2013. febr. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, ezert is szeretnek eszibe menni, ahol szakmam is lesz es akar egyetemre is mehetek!
2013. febr. 5. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!