Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a miskolci Zrínyi...

Milyen a miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumban haladó angol szak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék milyen , ha valaki oda jár vagy járt kérem írjon . Milyenek a tanárok ? Maga a szak milyen ? Na és az iskola ? Nagyon nehéz ? Nehéz bekerülni ? Szeretitek ? Ha már esetleg elvégeztétek be tudtatok jutni valamilyen egyetemre (államilag támogatottra ) ? Megbántátok hogy oda mentetek ? Mindent írjatok le róla ami csak eszetekbe jut . Amire felvételiznék addigra 7,5 éve tanulnám az angolt . A szóbeli felvételit látva már szinte mindet tanultuk , de még van 1 évünk . Előre is köszönöm !

2013. jan. 20. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy késői-e már a válasz,de azért,hátha még hasznát veszed!:)

Én ebben az évben fogok végezni a ZIG-Haladó angol szakán.

Kérdéseidre válaszolva: A tanárok nagyon rendesek és korrektek, legfőképpen a nyelvtanárok! A mi csoportunk szinte baráti viszonyt ápol a tanárunkkal és mindenben támogat minket, még a magánéleti gondjaink megoldásában is a segítségünkre van! Természetesen itt is meg vannak a kevésbé barátkozós tanárok is,de összesen ha 2 ilyen embert tudnék megemlíteni ( ami azért nem rossz arány! :) )

Maga a szak értékes tudást ad! Ebben a világban már elengedhetetlen a biztos nyelvtudás megszerzése amire itt szert tehetsz. Reményeim szerint Anglisztika szakon fogok tovább tanulni, valamit készülök letenni a felsőfokú ( C típusú) nyelvvizsgámat,csak az alapján a tudás alapján amit itt megszereztem. Soha nem jártam külön tanárhoz,mert az itt megszerzett tudás mellett nincs rá szükségem!

Az iskoláról úgy ámblokk is csak jót tudnék neked mesélni! :) Nagyon jó programokat kínál a Zrínyi év közben és nyáron is! A gólyatábor örök élmény marad számomra! Az összekovácsolódáson kívül lehetőségünk volt a felsőbb évesek és a leendő tanárainkkal való megismerkedésre is,ami később sokat segített. Nem mondanám,hogy ez Miskolc legerősebb gimnáziuma,de mindenféleképpen ütőképes tudással ruház fel a továbbtanuláshoz! A Zrínyisek közül évente alig egy-két diák van, aki nem nyer felvételt valamilyen felsőoktatási intézménybe. A végzettek pedig rendszeresen visszajárnak a pályaválasztási napokra, a gólyatáborokba és egyéb rendezvényekre is!

A felvételi ugyanannyira nehéz,mint más gimikbe. Mikor én jelentkeztem a jegyeim inkább 4-es felé tendáltak,mint a kitűnőhöz,de a szóbeli elbeszélgetés során szerzett pluszpontok miatt mégis az "élmezőnybe" kerültem, így azt ajánlom a szóbelire gyúrj rá! ;)

Én a 4 évem alatt egyetlen pillanatra se bántam meg,hogy ide jöttem, sőt! Néha szerencsésnek éreztem magam,hogy itt vagyok amikor más iskolákban tanuló barátokkal beszélgettem. Összességében én csak ajánlani tudom A ZIG Haladó angol szakát! :)

2013. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen még egy évig minden válasz jól jön most vagyok hetedikes de inkább már most elkezdtem utána járni melyik iskoláról ki milyen véleménnyel van , hogyha majd oda jutok a számomra legalkalmasabb iskolát válasszam . Még egyszer köszi :-)
2013. febr. 28. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!