Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A miskolci Zrínyi Ilona...

A miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumban haladó angolra vagy két tannyelvű angolra érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Így megnéztem a követelményeket a haladó angolnál és ebből a felét se vettük általánosba.Most így próbálom venni a külön tanárommal, de úgy érzem hogy ez nekem nagyon sok.:S

Mit tegyek?Jó angolos vagyok meg nyelvérzékem is van hozzá, de a tudásomat nem tartom haladó szintűnek.Anyukám minden áron haladóra akar küldeni, mert hogy 8 éve tanulok angolt, de az a tanítás nem készített fel erre.:'S


2010. dec. 28. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

off:8 éve tanulod az angolt és nem tudod?szégyen. nem biztos hogy neked való az angol szak

én 6 éve tanulom és nálunk még a tanár is rossz

kéttanon jobban meg lehet tanulni az angolt

2010. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De ez nem úgy megy, hogy ráböksz, és ott leszel. Majd szépen írsz központit, aztán ott egy angolt, és az eldönti.

Szerintem írd nyugodtan előre az angolt, ha tényleg úgy van, ahogy írod, akkor nem vesznek fel, és ott lesz a KTNY. Arra könnyű bekerülni.

Én végig angol tagozatos voltam, elsőtől tanultam, a Zrínyiben jól sikerült a felvételim, de helyhiány miatt elküldtek, noha az Avasiban a 4 éves angol KTNY-re is felvettek volna, több, mint 1 éve megvan a középfokúm is. Szóval nehéz bekerülni, mert 4 éves angol tagozat csak itt van, meg a Jezsuitában.(ha jól tudom)

Én a Földesbe járok, itt van 5 éves angol tagozat. Én személy szerint felesleges tehernek tartom angolul/franciául tanulni a földrajzot, a történelmet, informatikát, vagy iskolától függően akár a matekot is.

2010. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Öö köszi a válaszokat, de annyit hozzá kell fűznöm, hogy nem az angol tudásom nem a padlón van!KElsőtöl nyolcadikiig kitünő voltam angolból, és mindenki szerint nagyon értek hozzá.Most ezzel nem fényezni akartam magam, csak nem akarom, hogy - mint mondta az első kommentált - "szégyennek" tekincsetek.Akkor kéttanra érdemesebb menni?
2010. dec. 29. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a Hermanba ;)
2011. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

zrínyibe haladó angolra így kevés az esélyed :'D

amit a zrínyi kiírt követelménynek,az a minimum.

én 10 éves angol tanulással jutottam be,ezeket pedig mind vettük már ötödikbe.

Lehet hogy szerencséd lesz,és könnyű lesz a felvételi(ahogy nekünk volt),de az tuti,hogy évközben lemaradsz.

Nem jelent semmit hogy általánosban kitünű voltál angolbol,én is az voltam,de ez már nem az általános.

Kéttanon kb 12 az angolóraszám,nem tudom ellennél e vele.

2011. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!