Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem és főiskola közötti...

Egyetem és főiskola közötti nehézségi különbség?

Figyelt kérdés

Hali!


Kérdésem a következő lenne: egy adott alapszak, amit indítanak egyetemen és főiskolán is, könnyebben elvégezhető főiskolán? Gondolok itt ZH-k és vizsgák nehézségére és a számonkérés szigorúságára.

Mi a helyzet különböző intézmények között? Van ahol könnyebb vizsgakérdéseket tesznek fel, vagy ez központilag van lefixálva?



2013. jan. 20. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy van. eleve a nagy állami egyetemekre felvesznek karonként ezer embert. az anyag nagyon nehéz és nagyon gyorsan haladnak. nehéz segítséget, ismétlést kérni mert nagyon sokan vagytok. iszonyúan szigorú és nehéz a ZH ezeken. persze azért is megy hogy minél többet kiszórjanak...

a kisebb fősulik sokszor könnyebbek, főleg mert emberközelibbek a tanárok, lehet személyesen beszélni velük, segítséget kérni, és kevésbé mennek általában a direkt szivatásra. Jártam első és második fajtára is, tudom.

2013. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs különbség. Egyetemen vagy főiskolán tanár és tanár között is különbség van. Nem attól függ egy tantárgy nehézsége, hogy egyetemen vagy főiskolán tanulod-e, hanem hogy miféle tanárhoz kerülsz. Főiskolán is vannak nem emberközeli tanárok, ahogy egyetemen is. Szóval ez nem ettől függ.
2013. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató. Attól tartottam, hogy a közös szakok bevezetésével közelített egymáshoz az intézmények mentalitása is.
2013. jan. 20. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!