Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kredittúllépés. Mit is jelent...

Kredittúllépés. Mit is jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Olyasmit mondta nekem TO-n, hogy ha 180 kredit kell a diplomámhoz, akkor max. 10%-nyi kreditet vehetek fel pluszba ingyen. Tehát 18-at. Ebbe beletartoznak az olyan tárgyak is amiket 2x veszek fel. Pl Matek I. nem sikerült elsőre így felveszem még1x és mivel 5 kredites akkor összesen 10 kreditet elhasználtam már az ingyenes többletből? Vagy ez teljesített kreditekre érvényes?
2013. jan. 21. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Felvett kreditek számítanak. Így 5 kreditet használtál el a többletből. (hiszen az első felvétel még az alap 180 kreditben van benne, hiszen ennyit kell elvégezned a diplomához, így, hogyha mindent elsőre teljesítesz, akkor annyit is veszel fel)
2013. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, ha 5 kredites a matekod, akkor csak 5 kredit megy a pluszba. de ez egészen addig nem számitt, amit el nem éred a 180 kreditet. ha 30/féléves kredittel számolunk, akkor 3ik év végén éred el, vagyis addigra kb meglesz a 180 felvett kredited. de neked pl csak 150 lesz teljesitve, vagyis van még 30 kredited, amiből lejön a 18, azaz marad 12 kredited ami már tullépés. és csak akkor kell fizetni. nálunk 6000/kredit, vagyis akkor 12x6000 kell fizetni. de mondom, csak akkor ha tullépted a 180 kreditet, ami a 3ik évig nem nagyon következik be.
2013. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ezt még hozzátehettem volna. Igazából egyszerű a képlet: összeszámolod az összes kreditet, amit eddig felvettél (amelyik tárgyat többször vetted fel, az nyilván többször is számít), ha ez meghaladja a 198-at, akkor fizetni kell.
2013. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ne hülyéskedjetek már, amit kétszer veszel fel mert nem sikerül elsőre az mi a francért számítana bele a kredittöbletbe??? Azért már amúgy is lehúz az egyetem amikor kifizetteti a kreditbüntetést érte az adott félévben, nem húzhat le mégegyszer a képzés végén.
2017. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%

A jogszabály ezt írja:

"A 2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról

49. § (2a) Biztosítani kell, hogy a hallgató egyéni tanulmányi rendjében - külön önköltség, illetve térítési díj fizetése nélkül -

a) az összes előírt kreditet tíz százalékkal meghaladó kreditértékű tárgyat,

vehessen fel."


Szóval nem érdekel senkit, hogy mennyi tandíjat is fizetsz önköltségen félévenként. Mivel a sulinak csak a 110% felvételét kell biztosítania, nem többet. Ha meghaladod, mert minden tárgyat kétszer vagy háromszor veszel fel (gratula) mire sikerül, akkor fizetsz pluszban és kész.

2018. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Mi ez a "gratula" kedves utolsó? :D


Egész egyetemi pályafutásom alatt két tárgy volt amit ismételnem kellett. Aztán mindkettőből ötös lettem (más tanárnál ,gondolom ez sokat elmond, hogy miért is buktam meg elsőre.)


Szóval nekem te ne... :D

2018. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!