Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít valamit, hogy hol végzel?

Számít valamit, hogy hol végzel?

Figyelt kérdés
Számít valamit az, hogy melyik középiskolában végzel a továbbtanulás szempontjából, vagy munkavállalás szempontjából?
2013. jan. 21. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Az egyetemen látszik hogy kik azok aki elitsulikból jöttek (ELTE Apáczai, Fazekas, Szent István, Bólyai, Révai), ők általában az évfolyam felső részébe tartoznak, valamit a tanárok is tudják hogy nem lehet reménytelen ilyen háttérrel.
2013. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Dehogy számít. Egyetemen sem kérdezte meg tőlem senki hova jártam, amikor munkát kerestem akkor meg pláne.
2013. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Ha lelkiismeretesen tanulsz még előnyöd is származhat egy nem elit középiskolából, hiszen könnyebben adnak jelest, így könnyebben felvesznek ösztöndíjal. Nálunk sem a tanároknak sem a csoporttársaknak nincs halvány fingjuk sem, hogy ki hova járt középiskolàba. Valószínüleg azért mert a lőtéri sánta kutyát sem érdekli. Én közepesen erős gimibe jártam, mégis gond nélkül veszem az akadályokat. Ismerősöm gyenge suliba járt és ő is. A különbség annyi, hogy őt jóval magasabb pontszámmal vették fel a választott főiskolára.
2013. jan. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Munkavállalás szempontjából meg aztán pláne nem számít.
2013. jan. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

Első butaságot beszél: Honnan a csodából tudnák a tanárok az egyetemen, hogy honnan jön a hallgató?

Igazából nem az számít, hogy honnan jössz, hanem az, hogy tudsz-e tanulni. Nekem volt egy évfolyamtársam, aki egy elit gimiből jött, meg tényleg okos is volt, de nem tudom, hogy hány év alatt végzett, mert sosem tanult, azt hitte, hogy megy az IQ-ból is, de nem ment. Szóval egyáltalán nem ezen múlik.

Persze az előny, ha valaki középiskolában már tanul olyan dolgokat, amik az egyetemre kellenek, de ez legfeljebb az első egy-két félévben jelent előnyt, utána már úgyis olyan anyag van, amit senki sem tanult középsuliban.

2013. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!