Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első félévben 0 kredit, mire...

Első félévben 0 kredit, mire számítsak? PE-MK

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy eléggé nem sikerült az első félévem itt az egyetemen, és arra vagyok kíváncsi hogy mire számítsak. Én úgy hallottam hogy első félévben még nem csapnak ki és fizetősre sem tesznek át. Ebben kellene másodvélemény.

2013. jan. 22. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Egyetlenegy tárgyból sem sikerült átmenned?
2013. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Amennyiben nem tudod teljesíteni a megfelelő számú kreditet átraknak fizetősre. Ez egyetemtől függően 30 kredit/2 félév vagy 60 kredit/4 félév (ilyen eredménnyel egyik sem esélyes). Érdeklődj utána a TO-n.
2013. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Nem, úgy néz ki egyet sem. Megvan az oka, nem részletezem.


#2: Ezzel tisztában vagyok, az ilyen 0 kredites alkotásokra vagyok kíváncsi hogy ilyenkor van-e valami szankció félévkor (pl elkezdhetem-e a 2. félévet), vagy csak 2. félév végén szelektálnak.

2013. jan. 22. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
A támogatásod egy évre szólt, így elkezdheted igen, még 0 kredittel is, amennyiben felveszel x kredit értékű kurzust a második félévben, akkor nem szűnik meg a jogviszonyod.
2013. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha tudsz mit felvenni.. ugye egymásra épülés meg hasonlók. Lehet, hogy passzív félévvel jobban járnál. Nekem van ismerősöm, aki első félévben ~24 kreditet szedett össze, másodikban nullát, elment 2 félév passzívra, utána vissza és nem rakták át fizetősre. (ÓE-NIK)
2013. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én is ezen a karon vagyok! Az átlagodat csak az első év után nézik. Sok első féléves tantárgyról hallottam, hogy most is fog indulni, de aztán majd kiderül. Nekem sem sikerült túl jól az első félévem, igyekszem majd felvenni az elmaradott tárgyakat, meg néztem 1-2 tárgyat ami a felsőbb években lesznek, ami nem épül semmire(de elviekben sem, tehát nem kell hozzá a korábbi félévek tudása), emellett még vannak ugye a szabadon választható tárgyak, de ha jól tudom van kredithatár is(felső határra gondolok), vagyis hogy x kredit után fizetni kell tárgyanként 3000-et, tavaly így volt. Sok sikert!
2013. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#6: 20 kreditet fel tudtam venni, többet nem tudok. Sok sikert neked is!

2013. jan. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!