Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11 igazolatlan óra, mik...

11 igazolatlan óra, mik lehetnek a következmények?

Figyelt kérdés

Sajnos elértem a 11 igazolatlant, párat késésből, meg volt egy napom amivel nem tudtam elszámolni időben.

11 jött össze, az intő , stb. már megvolt.

Akár a családi pótlékot is megvonhatják?


2013. jan. 23. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen megvonhatják.
2013. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz előbb fegyelmi tárgyalás kell, ha jól tudom, de nekem már több is összejött és nem lett belőle semmi.

Ha arra törekszel, hogy a jövőben ne gyűljenek, lehet, hogy eltekintenek tőle.

2013. jan. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem kell fegyelmi tárgyalás, de nem vonják meg a családi pótlékot, "csak" 50 óra után. Az iskolád értesíti a területileg illetékes tankerületet, hogy elérted a 10 órát, onnan levelet küldenek a szüleidnek, és felhívják a figyelmüket arra, hogy a tankötelezettségednek tegyél eleget. Ha eztán rendben jársz iskolába, nem történik semmi.

Ha eléred az 50 óra hiányzást, akkor védelembe vesznek, családgondozót rendelnek ki. A családi pótlékot, ha nem vagy még 16 éves felfüggesztik, ami azt jelenti, hogy 3 hónap múlva újra megvizsgálnak, ha addig nem volt igazolatlanod, akkor megkapjátok visszamenőlegesen. Ha elmúltál 16 éves, akkor a családi pótlékot szüneltetik, sőt az iskola a tanulói jogviszonyodat is megszünteti.

2013. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2013. jan. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!