Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor mi az igazság az...

Most akkor mi az igazság az egyetemek nehézségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jöttem egy könnyebbnek mondott egyetemre, mert féltem a színvonalasabbaktól, mivel nehezen tanulok. Mikor azt mondták rá, hogy rossz színvonalú, arra gondoltam, ilyen beképzeltek mondják csak, és tuti nem igaz így, ebben a formában.


Idejőve rájöttem, hogy ez tényleg könnyű. Persze a többiek nyavalyognak, mert a gimiben megvoltak kevés tanulással is, talán mert van logikájuk (nekem nem sok :D ) vagy mert csak a fontos tárgyakra tanultak, nem tudom... Itt meg nehezen veszik fel a ritmust, gondolom én.

Nekem gimiben is hajtanom kellett, így itt azonnal felvettem a ritmust. Volt sok szabadidőm, mégis mindenem meglett, ráadásul elsőre, és jó jegyekkel.


De alapvetően azt látom, csak az bukik, aki nagyon-nagyon nem érti adott tárgyat, vagy rettentően lusta(, még csalni is).


Más egyetemekről azt hallom, hogy nincs szabadidejük. Őrült nagy a szórás. Ha okos vagy ÉS sokat tanulsz se biztos, hogy sikerül elsőre. 90%-os szórások vannak tantárgyaknál. Csak a legszerencsésebbek végzik el időben.


Nálunk maximum 40%-50%-os szórás van egy-két tárgyból, és azok zöme is olyan, hogy nem épül rá sok.

Csak az nem végez időben, akinek nagyon nincs szerencséje VAGY lusta és a kocsmában ül és még nehezen is tanul.



Szerintem a megfelelő szakmai tudásunk nekünk is meglesz attól függetlenül, hogy nem szórnak minket az alapozó tárgyakkal.

Ráadásul mi is TDK-zhatunk, konferenciákra járhatunk, szakkollégium is van természetesen.

Én a mi sulinkat tartom emberségesnek. És ha jól tanulsz, itt is lesz tudásod, csak nem ESETLEG KETTES, hanem 4-es, 5-ös.


Mi az igazság a sznob vagy ijedt vagy nyavalygós vagy fennhordott orrú véleménynyilvánítások özönében?


2013. jan. 23. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a munkahelyeken nagyjából tudják hogy melyik egyetem mit tanít. Egy erős egyetemen egy kettes néha több tudást takar mint egy gyengén egy 5-ös.

Ha TDK-zhattok: nézd meg hogy a te sulid és az általad erősnek mondott suli között van-e különbség a TDK-helyezések alapján. Ez is sok mindent elárul.

2013. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, több tudást ad-e az erős.


Vagy lehet én működöm másképp, de a kevesebb anyagot jobban meg tudom tanulni, mert stresszmentesen tanulok, illetve többször átnézem.

A sok anyagot egyszer van időm átnézni hót stresszben.


Gimiben volt kemény tanárunk, hát az ő tárgyából semmit se tudtam, csak múlandó, stresszesen szerzett tudásom volt.

2013. jan. 23. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem logikus ha több az anyag akkor az egyetem több tudást ad.
2013. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor én miért nem így működök? :D
2013. jan. 23. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, hogy mi itt a gond.

Könnyű egyetem = nem kérik annyira számon, kevesebb kérnek számon, esetleg még lazábban pontoznak (tanulással 4-es 5-ös megvan)

Nehéz egyetem = többet kérnek számon, szigorúbb a pontozás (tanulással 2-es)


De ez nem egyetem függő. Az se mind1, milyen szakra jársz. Én nehéz szakra járok, alig van szabadidőm és marha nagy szónak számít, ha egy nehéz tantárgyból valakinek sikerül megszereznie a kettest (mert azért egy 800 oldalas könyvet bevágni...)

2013. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jóég 800 oldal... :(


Hát itt keveset is adnak le, a pontozás is laza, kibúvó is van mindenütt.

De úgy tűnik, a szakmai tárgyakat komolyabban veszik. A tanárok is szeretik tanítani, nemcsak nyűg, és fontosnak tartják.


Arra gondoltam a nehézséggel/tudás mennyiségével kapcsolatban, hogy ha 500 oldalt kell bevágni (nekem ez is sok), akkor arra nem lesz időd, a lényeget próbálod nagy stressz közepette megtanulni, megkapod a kettest és el is felejted.

A 100 oldalt többször átolvasod, nemcsak a lényeget próbálod bevágni, van időd értelmezni, megkapod az ötöst és vizsga után is marad valamennyi tudás, mert volt rá időd, hogy rendesen rögzítsd.

Én biztosan így működök.

2013. jan. 23. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen. Az egyik ember tudja a teljes témakör ötödét hibátlanul, a másik meg a teljes anyagot ismeri. Azért van különbség. És a munkahelyeken jobban szeretik azt aki az egészet tudja.

Képzeld el ha az orvos csak a könyv ötödét tanulná meg...

2013. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Aki 5-800 oldalt meg tud tanulni úgy, hogy nem felejti el... Minden elismerésem.


Mit tanulsz? Elég képzési terület is. :)

2013. jan. 23. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

legutolsó választ nem én írtam, az egy másik 77%-os válaszoló:D


Informatikát tanulok.

2013. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És ha azt nézzük, hogy ez egy olyan szakma, ahol fokozottan igaz (sajnos), hogy az egyetem alapoz, és a tudást nem használjuk a munkahelyen... Na így már csak a túlképzés szempontjából gáz, hogy minket nem szivatnak az egyetemen?
2013. jan. 23. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!