Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány államilag félévem van,...

Hány államilag félévem van, ha már elhasználtam 3-at egy másik egyetemen?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy 12 az államilag támogatott félévek száma, plusz ezen felül kettő.

Én már elhasználtam 3 félévet egy egyetemen,de ott nem fejeztem be a tanulmányaimat. A mostani egyetemi képzés,ahová járok 6 féléves, de valószínűleg csúszni fogok 1 évet. Az lenne a kérdésem, hogy így csak az utolsó félévet kell majd fizetnem ( a 8.-at) vagy az utolsó 3-at is?

Ja és ezt a sulit tavaly kezdtem, rám vonatkozik a mostani felsőoktatási törvény, vagy pedig az, hogy összesen kell a 12 félévvel gazdálkodnom ( nem pedig úgy,h 8 félév az alapképzés, 4 a mester) ?


Előre köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 23. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
12 államilag támogatott féléved van összesen, amit felhasználhatsz bsc és msc képzésre egyaránt. Annyi a kikötés, hogy pl. esetedben aki egy 6 féléves képzésre megy, azt a képzést 6+2 féléven belül el kell végezned, ha túlcsúszol ezen akkor átraknak fizetősre.
2013. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magyarán, ha 8 félév alatt elvégzed a bsc-t akkor az még ingyenes, és úgy marad 1 féléved msc-re is.
2013. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :) most megnyugodtam
2013. jan. 24. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!