Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallgatói szerződés! Ha most...

Hallgatói szerződés! Ha most járok egy adott államilag tám. Szakra, és másik államilag tám. Szakra felvételizek, fel is vesznek, akkor az előző szak tandíját vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Csak mert a hallgatói szerződésben az áll, hogy a képzésváltást nem korlátozza, tandíj visszafizetésről szó nincs ott.Mégis mikor megkérdeztem az okt.hivatalt, azt mondták, hogy 30 napon belül belül küldik a visszatérítés összegét.
2013. jan. 23. 11:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem felvételizned kell hanem átjelentkezni a másik szakra, akkor elvileg nem kell visszafizetned.
2013. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha újra felvételizel, az nem átjelentkezés.
2013. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De átjelentkezni nem tudok, mert teljesen más szakról van szó.
2013. jan. 23. 11:47
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"De átjelentkezni nem tudok, mert teljesen más szakról van szó."


- Na, örülök, hogy ezt megértetted. Akkor sajnos vissza kell fizetned, amit eddig rádköltöttek.

2013. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Akkor vissza kell fizetned a tandíj felét. Második félévre ne iratkozz be.
2013. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Most ezt a választ kaptam:


Tisztelt Érdeklődő!



Képzésváltás esetében az alábbiakat kell figyelembe vennie:



- ha a képzésváltás (ami lehet intézmény és/vagy szakváltás) folytatólagos, azaz egy-két félév után abbahagyja az egyiket és rögtön elkezdi a következő félévben a másik képzést, akkor:


a) a másfélszeres kötelezettség az új szak képzési idejéhez képest számolódik, tehát ha az 6 féléves, akkor 9 félév alatt kell befejeznie


b) a munkavállalási kötelezettségbe már beleszámít az első képzés félévszáma is, tehát pl. az első képzésben 2 félévet eltöltött, a másik képzést 6 félév alatt befejezi, akkor összesen (6+2)x2, azaz 16 félévet (8 évet) kell ledolgozni a második képzés befejezését követő 20 éven belül


- ha a képzésváltás nem folytatólagos (az első képzés abbahagyja, aztán kimarad egy félév, és csak utána lép be a második képzésbe), akkor az már nem minősül képzésváltásnak, az abbahagyott első képzés pl. 2 félévére vonatkozó kötelezettsége keletkezik: az első képzés abbahagyásától kezdve 20 éven belül a 2x2 félévet le kell dolgoznia. (Vagy dönthet úgy, hogy visszafizeti.)

2013. jan. 23. 11:58
 7/21 anonim válasza:
Kitől kaptad ezt a tájékoztatást? Engem is nagyon érint a dolog,meg szerintem több tízezer hallgatót és szüleit.
2013. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utánajártam a dolgoknak, még az Oktatási Hivatal ügyfélszolgálatán is voltam. Abba lehet hagyni az iskolát és elkezdeni a másikat. Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod az előző suliban, akkor küldenek egy levelet, hogy vagy visszafizeted a tandíj FELÉT vagy pedig vállalod, hogy a letöltött képzési idő dupláját ledolgozod itthon. Tehát ha mondjuk 2 félévet jártál, abbahagyod, akkor 2 egész évet kell ledolgoznod 20 éven belül, ráadásul ehhez még hozzáadódik az új képzési idő 2szerese is, ha ott is államin tanulsz. Körülbelül ennyi :)
2013. febr. 14. 12:01
 9/21 anonim válasza:

és ha úgy hagyom abba,hogy most passzívon vagyok, majd a következő félévben elkezdem a másikat és ezt az előzőt már csak akkor hagyom ott...ilyenkor is kell fizetni vagy nem


én azt vettem ki az előző válaszból hogy nem kell,mert folyamatos a hallgatói jogviszony (nem maradt ki egy félév sem)...és intézményváltás is belefér a képzésváltásba


vagy nem?

2013. febr. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

ha a képzésváltás (ami lehet intézmény és/vagy szakváltás) folytatólagos, azaz egy-két félév után abbahagyja az egyiket és rögtön elkezdi a következő félévben a másik képzést, akkor:


ha a képzésváltás nem folytatólagos (az első képzés abbahagyja, aztán kimarad egy félév, és csak utána lép be a második képzésbe),



én erre célzok,


mert én rohadtul nem akarok külföldre menni,de ha nem tetszik a fogorvosi,akkor most nem tudok váltani,mert perkázni kell félmilliót.

2013. febr. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!