Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Őssejtek kutatása és gyakorlat...

Őssejtek kutatása és gyakorlati alkalmazása érdekel, Gyógyszerészetre vagy Általános Orvosi Karra menjek? (Aztán PHD)

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Őssejtkutatáshoz inkább orvosit ajánlom. Gyógyszerésznek tanulok.
2013. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvosi.
2013. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert ahogy hallottam általános orvosin sok a klinikai tárgy, meg anatómia, ami "felesleges". Gyógyszerészetit annyira nem ismerem, de gondoltam az is esélyes nálam, mivel molekuláknak talán több köze van az ilyesfajta kutatáshoz, mint a betegségeknek, anatómiának.

17/l

2013. jan. 24. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Biológus szakot is próbálhatsz, de én mégis az orvosit ajánlom. Szerintem az őssejteknek nagyon is van közük a betegségekhez és a szervezet működéséhez.
2013. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos sok ismerősömtől hallottam, hogy Biológusi végzettséggel nem lehet elhelyezkedni :(
2013. jan. 24. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:

"orvosin sok a klinikai tárgy, meg anatómia, ami "felesleges". "

Nos, ez hozzá tartozik. Aki gyakorlóorvosnak készül, annak meg a komplett preklinikai időszak "felesleges", de ezzel együtt kell élni.

2013. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor tehát ÁOK?
2013. jan. 24. 22:27
 8/10 bensdorp ***** válasza:
ÁOK-ról a legegyenesebb az út, de gyógyszerészként vagy fogorvosként sem nagyon nehéz elcsípni egy ilyen kutatói lehetőséget. Biológusként sem lehetetlen, de már nehezebb.
2013. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ÁOKs phd után az az "egyenes út" általában hova vezet? Úgy értve, hogy mire érdemes alapozni ezek után (mivel ahogy olvastam egyetemi fizetésből sajnos manapság nem lehet megélni)?
2013. jan. 24. 22:51
 10/10 bensdorp ***** válasza:
A PhD-képzést már eleve annál az intézetnél végzed, ahol maradni fogsz kutatni, előtte szintén itt TDK-zol hallgatóként. Azért egyenesebb az út ÁOK-ról, mert több intézettel vannak közvetlen kapcsolatban, ahol ilyen jellegű kutatások előfordulhatnak. Az alapozós kérdést nem értem. Meggazdagodni egyetemen valószínűleg nem fogsz.
2013. jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!