Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközép vagy gimnázium?

Szakközép vagy gimnázium?

Figyelt kérdés
Most vagyok hetedikes és nagyon dillemázok. Műszaki pálya érdekel, informatika. De még ki tudja. Hova menjek ha felvesznek egy erős gimibe vagy szakirányba? Olyanoktól is várok kommenteket akik már fősulin vagy az egyetemen ül.

2013. jan. 24. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

"Hova menjek ha felvesznek egy erős gimibe vagy szakirányba? " Hee? Ezt most hogy érted? Amúgy nekem anno úgy volt megjelölve, hogy 1 helyen a helyi szakközép informatika tagozattal 2. helyen a szomszéd gimi informatika szakja.

Én anno nem bántam meg, hogy szakközépbe jöttem. A mi sulinkba jobban erőltettik az infot mint a gimibe. Sőt átjött egy srác a gimiből ott nem volt egy rossz tanuló /4,0 körül/ itt meg szenved több tárgyból is...

Tehát nem biztos, hogy jobb ha gimibe mész.

18/l

2013. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kérdésem az hogy melyik válhat be jobban: a gimiben megszerzett erős matek/fizika/stb tudással menni tovább vagy a szakközépben elsajátított szakmaival menni fősulira vagy egyetemre. Itt viszont a reáltantárgyak lesznek nehezebbek. Nagyjából tudom csak az irányt hogy mi szeretnék lenni (mivel szeretnék foglalkozni) de ugye ez még változhat.
2013. jan. 25. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!