Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumba (vagy...

Melyik gimnáziumba (vagy szakközépbe) jársz/jártál?

Figyelt kérdés
Milyen a közösség, a tanítás, humános vagy reálos, sok a sznob? a nyelvoktatás milyen? a tanárok milyenek? milyen az épület?Hogyan lehet megközelíteni az örstől? Légyszíves mindent írjatok le amit csak tudtok,nagyon sokat segítenétek vele! Budapesti iskolákat keresek. köszi:)

2013. jan. 16. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Kőbányai Szent László Gimnázium. Nehéz bekerülni, de némi ráfordított energiával simán lehetsz 4-es. Van pár sznob és sokszor titulálják sznob iskolának, de szerintem ez egyáltalán nem igaz... Mivel többféle, egymástól távol álló szak van (magyar-olasz két tannyelvű, emelet angol, emelt matek-angol, speciális angol, emelt német, rajz, biosz-kémia, tömegkommunikáció és informatika), elég sokféle ember jár ide. Az épület nagy, kicsit régiesebb stílusú, de van egy hangulata :D A nyelvoktatás nagy jó, ugye van az olasz kéttanos tagozat, ahol nyilván nagyon jól megtanulsz olaszul, több tárgyból is olyan érettségit teszel. Az angol szakokat és nem tartom olyan különlegesnek, mert ha jó a nyelvérzéked, és jó vagy angolból akkor más tagozaton is simán elvisznek a felsőfokig. Bioszkémia, tömkom&infó osztályokban pedig van egy nyelvi előkészítő év, ahol szinte csak angol és a választott nyelvet (francia, német, olasz, spanyol, talán van még orosz is) tanulod. Az Örstől 10 perc, 3-as, 62-es vagy 62A villamossal, az Ónodi utcánál van. :D Ja, a tanárok pedig nagyon jó arcok szerintem.
2013. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) igen,nekem is nagyon tetszik az iskola, azt jelöltem volna 2.nak és 3.nak (elso a nemet, masodik az olasz) de sajnos ugy ma volt az írásbeli, és most vonták ki a tehetséggondozot. a magyar az meglesz 40-45 körül de a m,atek valami piszkos nehez volt, és bár akkor gondolom másoknak sem ment (az osszes ismerosom el van keseredve) de nemtudom h igy van-e esélyem. :((
2013. jan. 19. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a Madáchba járok:)

Jó a közösség nagyon, humán erősen, sznobok meg nincsenek. Mert akik azok kívülállók számára, azokon mi csak kulturáltan nevetünk, ahogy képesek viselkedni és felöltözni. De ez is csak pár ember. A nyelvoktatás nagyon jó, mivel itt csak nyelvtagozatok vannak, megválogatják, kit vesznek fel. Tavaly nálunk tartott órát egy, a suliba jelentkező spanyoltanár, és nekünk is véleményt kellett mondanunk róla. Szóval minket is emberszámba vesznek, adnak a véleményünkre.

Az épület régi, szép, de fel van újítva, mozgássérültek számára is megfelelő, van lift. Van udvar, konditerem, 3 pingpongasztal, finom büfé. De a legjobb a diákszoba, ott is minden jó dolog van.

Az örstől a 2-es metróval el kell menni a blaháig (1 megálló) és onnan 6 perc séta, vagy egy 4-6os a wesselényi utcáig.

2013. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!