Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetnek emelt szintű...

Felvehetnek emelt szintű érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Egy olyan iskolába akarok jelentkezni, ahova 416 volt a ponthatár tavaly. Magyar és történelem érettségi kell hozzá. Én úgy számoltam, hogy ha legalább 94%-os lesz mindkettő és van egy felsőfokú nyelvvizsgám, akkor megvan a 416 pont és nem kell emelt szintet csinálnom egyikből sem. A kérdés az, hogy jól számoltam? Tudom, hogy necces, de egyikből sem vagyok olyan jó, hogy emelt szinten nagyon jó eredményt hozzak. És a bizonyítványom 167 pont ha jól számoltam. Ti melyiket csinálnátok?

2013. jan. 24. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 94%-al pont megvan, viszont azt azért nézd meg, hogy nincs-e emelt érettségi kényszer az adott szakon.
2013. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg fölvehetnek így is. De ha írsz egy 60%-os emeltet akkor több pontot kapsz összességében mint egy közép 94%-ossal.

És simán előfordulhat 10 pontos növekedés is a határoknál.

Egyébként a felvételi tárgyaknál van olyan kitétel hogy kell-e emelt?

2013. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kötelező az emelt szintű.
2013. jan. 24. 17:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal nem kalkulálnék, hogy majd mindkettőből 94% fölött lesz a közép, főleg ahogy írtad, egyikből se vagy annyira jó..

Középszinten is tudnak érdekes dolgokat kérdezni...


Másik pedig az, hogy tavaly 416 volt a ponthatár nem jelent semmit, amennyit szórakoznak a támogatásokkal. Én mindenképp csinálnék a helyedben emeltet. Reálisabb szerintem az emelten egy 70% körüli eredmény, mint középen a majdnem hibátlan érettségi.


De ha ne adj isten, pl mindkettő közeped 95% lenne, az ugye 190*2 + 40 pont a felsőfokúért: az még úgy is necces mert 420 pont. Szóval szerintem emeltezned kéne.

2013. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ebben az iskolában nem hiszem, hogy szórakoznának a támogatással mert csak támogatott képzés van, fizetős nincs. Már ha jól értem mire gondolsz. És még az is plusz, hogy aki javítani fogja az nagyon, nagyon elnéző és minden vágya hogy mindenki átmenjen és jól sikerüljön neki és tudja mi az álom, hova jelentkezem. Idegenben meg ugye nincs meg ez az előny.
2013. jan. 24. 17:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Értelek. Csak azt mondom, ha tényleg oda szeretnél bekerülni és tisztességgel felkészülsz könnyebb emelten egy ötöst írni, mint közepen 94 fölött.

Nem tudom konkrétan melyik szakra jelentkeztél, de arra gondoltam, hogy emiatt a mostani keretszám, meg ponthatár mizéria miatt semmi nem biztos, és emelhetik a ponthatárokat.

2013. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze tudom, de valamihez csak viszonyítanom kell, hogy eldöntsem mit tegyek, ezért néztem a tavalyi ponthatárt. Amúgy ez a rendőrtiszti kar, és nagy könnyebbség lenne, mert számomra a középszintű érettségik nagyon könnyűek, és még ott van a többi felvételi is (egészség stb). Nem egy 94%-95%-os eredményem volt már tavaly (akkor végeztem. Az emelt szint viszont nagyon nehéznek érződik számomra ehhez képest s nem tudom mit tegyek.
2013. jan. 24. 18:06
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

épp ezért jelentkeznének oda sokan, mert ott csak államis képzés van és nagyobb eséllyel kerülnek be:D


amúgy az emelt érettségitől se kell f.sni. az egyetemen/főiskolán jóval nehezebb dolgokkal kell majd szembenézni, már az 1. félévben. az emelt erre egy kis tapasztalatszerzés, hogy mennyire tudsz nagyobb mennyiségű anyagot jól megtanulni.

2013. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Több 100 emberből kb 40 kerül be... Nem mondanám, hogy sok. Át kell menni az egészségügyi vizsgálaton, fizikai vizsgán és pszichológusi vizsgálaton is.
2013. jan. 24. 21:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Több száz ember helyett én inkább 1000 körül mondanám a jelentkezők számát. Évről-évre 8-10×-es a túljelentkezés.

Egyébként ha biztos vagy magadban, én inkább a középszintet csinálnám, mert ott nagyobb valószínűséggel lehet 90-95% feletti eredményt csinálni, mint emelten. Emeltezni akkor éri meg, ha legalább 70%-ot teljesíteni tudsz.

2013. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!