Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszertári asszisztens OKJ...

Gyógyszertári asszisztens OKJ tanfolyamhoz mennyire kell tudni a kémiát? Nem megy rosszul a kémia, de annyira jól se megy. A tanfolyam alatt nehéz kémiai dolgokat tanulnak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a pálya, de félek, hogy nem elég hozzá a kémiatudásom. A biológia sokkal jobban megy, de gondolom ide a kémia kell jobban.

2013. jan. 25. 00:04
 1/1 szvandaaa ***** válasza:
100%

Szia!

Szóóóóval, szerintem a kémiától ne parázz annyira. Én gyógyszerének tanulok és itt tényleg húzós&sok a kémia, de van egy jó pár szak-asszisztens ismerősöm, aki nincs éppen a helyzet magaslatán, mégis meg tudta csinálni. Az asszisztens képzés annyiból jobb, hogy ott tényleg csak a lényeget tanulod, persze, kell tudnod egy ici-picit kémiául, de az azért megtanulható. Főként inkább a gyógyszerek elkészítési formáit tanulod a sima asszisztens képzésen, szak-asszisztensin már a hatóanyagokat satöbbit, de ott sem akarnak belőled vegyészt kreálni, mert az már a gyógyszerész dolga, hogy gyógyszereket állítson össze. Szóval, hogyha csak ettől félsz, szerintem nyugodtan próbáld meg, menni fog :) !

2013. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!