Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki gyorsan tudna segíteni...

Valaki gyorsan tudna segíteni hoyg melyik gimibe vagy szakközépbe vennének fel?

Figyelt kérdés
A szakközépnél ne ilyen bunko sulikat irjato léccives a központim összesen:40 valahány pontos lett tudom hogy nem a legjobb és az átlagom 3,5

2013. jan. 25. 13:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem azt írni hogy budapesten keresek iskolákat
2013. jan. 25. 13:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, én a Magyar Gyula Kertészetibe jártam nyelvi előkészítő osztályba, volt 2-3 nagyon jó tanárom, de ez két évvel ezelőtt volt, és lehet, hogy azóta nagyon korcs lett a diáksereg. Mindenesetre én azért mentem oda, mert odajárt a tesóm is, ismertem a környéket is, és nem írtam központit, mert féltem a matek részétől. Ide meg nem kellett, felvételi dolgozat volt, ami előtt meg előkészítőre jártam - bioszra, ahol nagyon alap dolgokat tanítottak, és ugyanazok a feladatok voltak a felvételin. A matekdogámban szerintem új számolási törvényeket hoztam létre, de felvettek... Máskülönben viszont az első évben heti 18 angolom volt, később meg ugyanazt az érettségit írtam meg, mint az ország többi diákja. A földrajz-töri-magyar tanárok értik a dolgukat, az angol meg az osztálytársaidtól függ. Mivel kertészeti, volt 1-2 szakmai tárgyunk, de összevont jegyet kaptunk rájuk, szóval nem vette őket senki komolyan, csak azok, akik érettségi után ott akartak maradni szakmázni. Egyébként sok a külföldi kapcsolata a sulinak, szóval Hollandiába, Németországba és Skandináviába sok lehetőség van kijutnia az embernek, ha végül tényleg ott is marad szakmázni. Ez a suli a X. kerületben van, nemrég lett felújítva, egész csinos, és a kertje is szép természetesen.


Akkor még ott van mellette a Giorgio Perlasca, ott vendéglátós szakok vannak, de ott sem kötelező szakmázni, ott is van nyelvi előkészítő, és tudtommal második-harmadik évtől van olasz is. Ezek nem nagy szám sulik, de nem leszel hátrányosabb helyzetben, mint egy elit gimnazista, mert végül tényleg mind ugyanazt az érettségit írjátok majd, és ugyanazokra az egyetemekre fogtok jelentkezni. Én például ugye egy kertészetibe jártam, de mégis bejutottam az eltére. Nem iskolafüggő, hogy milyen lesz az érettségi utáni életed - rajtad és a hozzáállásodon múlik az egész.

2013. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!