Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sima Bsc diploma vs. érettségi...

Sima Bsc diploma vs. érettségi, plusz két nyelv erős ismerete? Melyik kombinációval lehet könnyebben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi az a Bsc diploma. Ha gépészmérnök, akkor nyilván azzal, ha viszont kommunikáció szak, akkor meg az érettségivel.
2013. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

attól függ hova. érettségivel is el lehet helyezkedni, de nem biztos, hogy egy álommeló lesz (gyárban futószalag mellett).

diplomával akár több százezret is lehet keresni irodai munkával, na persze nem mind1 milyen Bsc diploma!

2013. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Érettségivel is lehet több száz ezres irodai munkát csinálni. Nekem elhiheted..
2013. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak futószalag mellett lehet dolgozni érettségivel. Nekem is elhiheted:D 28 éves vagyok és mindig irodában dolgoztam, kényelmesen, jó pénzért. Ráadásul csak egy nyelvet beszélek. De számít az is, hogy szereted-e a munkádat. Én nem, ezért jelentkeztem főiskolára.
2013. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Szinte gondoltam, hogy 1-2 okostojás bele fog kötni a hozzászólásomba.

Olvassátok el még egyszer.

"attól függ hova. érettségivel is el lehet helyezkedni, de nem biztos, hogy egy álommeló lesz"


És most kijelölöm a lényeget:

"attól függ hova. érettségivel is el lehet helyezkedni, DE NEM BIZTOS, hogy egy álommeló lesz"


Értelmezése: Nem azt mondtam, hogy biztos nem fog álommelót találni, hanem azt, hogy nem biztos. Egyes diplomákkal biztos találsz jól fizető állást (már kezdőként is). Érettségivel ez nem biztos.

2013. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél már vissza a seggggfej stílusból, nem hozzád szóltam, hanem a kérdezőhöz. Értsd úgy, hogy diplomások is állnak a szalag mellett, nem egy, nem kettő. Mai világban sajnos ez a helyzet. Okostojás, betojok, mintha téged bárki minősített volna. Szégyelhetnéd magad. Jó álláshoz kell: vagy remek diploma, vagy nyelvismeret, szerencse, talpraesettség, jól el tudd adni magad, vagy protekció. Nem mindegy az sem milyen nyelveket beszélsz. Ha van egy jó diplomád és beszélsz két keresett nyelvet, akkor már talán egész jók az esélyeid.
2013. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
terület és településfejlesztést tanulok, de nemigazán látom a jövőt benne.. Angol felsőfokúm van, német középfokkal és gondolkoztam egy logisztikai ügyintéző vagy idegenforgalmi szakmenedzser okj-ban is... nem tudom melyik út a járhatóbb.. tudom h nehéz manapság elhelyezkedni, de mégis valamilyen irányba mennem kell és nem tudom merre... ezekről az okj-s képzésekről valamilyen gyakorlati tapasztalata van valakinek? Érdemes-e, v nem?? köszönöm!!
2013. jan. 25. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj a választási szempontoddal van. Ne azt csináld, amivel szerinted könnyebb lesz elhelyezni, mert ezek közül az összessel el lehet, kb ugyanannyi pénzért, meg még vagy 30 másik szakkal. Azt tanuld, ami érdekel és szeretnéd csinálni életed hátralévő 40 évében.
2013. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!