Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Idén megyek középiskolába és 2 szak közül választhatok. Ezek azok:

IDEGENFORGALMI ORIENTÁCIÓ

(Vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoport)


Ezen a szakirányon végzett diákok az érettségi után felsőfokú IDEGENFORGALMI SZAKMENEDZSER (szálláshelymenedzsment vagy wellness szakirányon) vagy emeltszintű UTAZÁSÜGYINTÉZŐ vagy IDEGENVEZETŐ végzettséget szerezhetnek.


Szakmai tantárgyak:

Vendéglátás és turizmus, Szállodai ismeretek, Marketing, Gazdasági alapismeretek, Rendezvény-szervezés, Gasztronómia, Viselkedéskultúra, Ügyvitel, Kommunikáció, Szálláshelyi gyakorlat, Utazásszervezési gyakorlat, Idegenvezetés


Szakmai érettségi tantárgy:

Utazás és turizmus


LOGISZTIKA ORIENTÁCIÓ

(Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció szakmacsoport)


Ezen a szakirányon végzett diákok az érettségi után felsőfokú LOGISZTIKAI MENEDZSER-ASSZISZTENS vagy emeltszintű LOGISZTIKAI ÜGYINTÉZŐ végzettséget, vagy MARKETING- és REKLÁMÜGYINTÉZŐ végzettséget szerezhetnek.


Szakmai tantárgyak:

Közgazdaságtan, Szakmai idegen nyelv, Marketing, Gazdasági alapismeretek, Viselkedéskultúra, Információkezelés, Kommunikáció, Logisztikai gyakorlatok


Tulajdonképpen az idegenforgalom tetszik nekem, de azt olvastam, hogy nem lehet vele elhelyezkedni. Igazából külföldön szeretnék majd dolgozni szóval nem tudom. A segítséget előre is köszönöm!



2012. jún. 20. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:
én is bajban vagyok :/ én is olyan szakács akarok lenni,aki egészségesen főz...Szeretnék Gasztronómiával foglalkozni....DE sehol sem találtam még olyan sulit,ami éretségit ad,és tanitja ezt a szakmát...Te tudsz segiteni??Az első szak -ban láttam a Gaztronómiát...Melyik suliban tanulnád ezt ? Hol van ez a suli?
2012. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!