Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen hely a Pázmány Péter...

Milyen hely a Pázmány Péter Katolikus Egyetem egy ateista hallgató számára?

Figyelt kérdés

Kibírható számára nyugodt lélekkel?

Vagy teljesen kiakasztó idegileg?

Talán minden héten kötelezően vasárnapi misére kell neki járnia és gyónni?

Egyáltalán miben különbözik az itt folyó oktatás egy állami, világnézetileg független magyar egyetemen való oktatástól?

Vannak keresztek az intézmény előadótermeinek a falán?

Vannak pap / szerzetes / apáca oktatóik is?

Nem megy a vallás a tudományos karokon / szakokon tanított ismeretek rovására?



2013. jan. 26. 18:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem durva, igazából nem erőszakolnak rád semmit. A jogászképzésnél pl. annyi van, hogy első félévben van egy Katolikus hit alapjai nevű tárgy (ez gyakorlatilag hittan) és aztán 3 félév kánonjog (ami ugye jog, tehát azért kapcsolódik a tanulmányokhoz). Ezenkívül semmi kötelező dolog nincs. Mondjuk van jópár kereszténységgel kapcsolatos szabadon választható tárgy, de ezek nem kötelezőek. Meg van mise és pap is, de ez ugyanúgy csak fakultatív, semmit nem befolyásol. Többi kart nem tudom, de az Jog- és Államtudományi karon ez egyáltalán nem durva.
2013. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kereszt van jópár teremben, de ez nem hiszem, hogy zavarna bárkit is. Van néhány pap oktató, de ők is inkább szakmai (jogászi) szempontból tanítanak.
2013. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell börtönnek elképzelni :D max. annyiban merül ki, hogy van egy vagy két kötelező valláshoz kapcsolódó órád, amit fel kell venned. Nem hiszem, hogy ez annyira nagyon kizáró ok lehetne, hiszen amúgy egy színvonalas és minőségi oktatást adó intézményről beszélünk.
2013. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Én ide járok már 4. éve, ezért tudok a kérdésekre válaszolni.

Kibírható számára nyugodt lélekkel? Ha nem, akkor az elég gyenge jellemre vall. Én is "kibírtam" vallásosként az ateista közoktatást 12 évig. Szerintem semmi gond nincs, amíg egymás méltóságát nem sértjük meg. Itt nálunk a Pázmányon még senkitől soha nem kérdezték meg még azt sem, hogy hisz-e valamiben vagy sem.

Vagy teljesen kiakasztó idegileg? Jár a szakomra nem egy nem vallásos ember, és nagyon szeretnek ők is idejárni, mert jó a közösség.

Talán minden héten kötelezően vasárnapi misére kell neki járnia és gyónni? Egyáltalán nem kell, felnőttek vagyunk, mindenki odamegy, ahova akar.

Egyáltalán miben különbözik az itt folyó oktatás egy állami, világnézetileg független magyar egyetemen való oktatástól? Először is, nincs olyan, hogy világnézetileg független intézmény. Szerintem nem sokban más, esetleg abban, hogy próbálnak arra nevelni, hogy szeresd a munkádat és végezd becsülettel, ne taposs át a másik embertársadon.

Vannak keresztek az intézmény előadótermeinek a falán? Igen, vannak.

Vannak pap / szerzetes / apáca oktatóik is? Apácáról nem tudok, szerzetes, pap van. De csak 1-1, a legtöbben civilek. Kivéve, ha a HTK-ra mész, de gondolom te ateistaként tuti nem oda.

Nem megy a vallás a tudományos karokon / szakokon tanított ismeretek rovására? Ezt a kérdést bevallom, nem értem... Miért menne?

2013. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ház azért egyáltalán nincs egálban a kettő!

Először is az állami intézmény remélhetőleg nem ateista, hanem világnézetileg semleges.


De ha még ateista is volna (és ugye az ateismust ne keverjük össze a bolsevizmussal) akkor sincs kint az állami iskolákban a falon ateista A betű, és nincsen semmiféle és semmiféle formájú agymosásban nem részesítik a hallgatókat. és nem ferdítik el a tananyagot sem az ateizmus felé.


És már te is mosod itt az agyat, a szokásos mesével, mintha ha vallás és az erkölcs összefüggne egymással, holott ez egyáltalán nincs így (ez már majmoknál is létezik, vallásuk viszont nem); meg hogy aki ateista, az nem lehet erkölcsös.

Meg hogy a becsületet tanítják.

Nekem a tapasztalataim viszont ellentmondnak ezzel.

Több piarista és bencés diákot ismerek, ugyan a felszínen játsszák a szépet, de olyan extrém züllött alakokat, mint olyant sehol sem láttam még, mint ezeken a helyeken.

És az sem igaz, hogy így tisztességre tanítják az embert.

Épp ellenkezőleg: a hazugságra, a képmutatásra és a tisztességtelenségre!

Persze ezt így nem mondják ki, de a végeredmény az ez.

Arra tanítják valójában, hogy hogyan kell a szentet játszani, és a szent álarc mögött ugyanúgy vagy még jobban gazemberkedini, mint bárki más.

Meg hogyan kell szemrebbenés nélkül hülyének nézni a másikat, ájtatos mesék leeresztése közben, meg hogyan kell szemet hunyni az egyházi pedofília felett.


Hogy meg a tudomány rovására megy, az nem kérdés. Jelenleg is rengeteg minden oltári marhaságot, a vallás által elferdített minden kétség nélkül áltudományos bablát lehet letöltetni a a PPKE elektronikus könyvtárból.

És felteszem hogy biológiából az evolúciót tanítását is próbálják elfüttyentgetni.

A kérdés az, hogy mennyire.


Így hát épeszű ateista már csipből nem megy a Pázmányra. Csakhogy a gyakorlatban a dolog még sem ilyen egyszerű, és lehet még is elmegy.

Fogjuk rá: hát valamit valamiért.

A kérdésemnek meg végül is pont ez lényege: persze nem arra gondolok, hogy aztán szó szerint idegroncs leszek a végén, de azért ha nem szükséges semmilyen szinten nem akarom magamat feleslegesen ilyen dolgokkal molesztáltatni- nem vagyok mazochista- ; és hogy ez még elviselhető mértékben van-e a Pázmány falain belül.


Mert a hittanóra, a kereszt, meg a többi, éppolyan agybeteg dolog, mint az átkosban a kötelező KISZ tagság meg vörös csillag a falon, meg egyebek.


Ilyennek nem is szabadna léteznie, hogy "Katolikus Egyetem! Az egyházat és az államot, meg az egyházat és az oktatást abszolút szét kellene választani!

Hogy jön hozzá még is egy pap, hogy elferdítse a tudományt? Megálljon a körmenet!


Az oktatás az közügy, az meg hogy valaki vallásosodik, az meg az ő magánügye! És semmi keresni valója sincs sem középiskolákban, sem a felsőoktatásban, sem a tudományos életben az ilyesminek.

2013. jan. 27. 21:18
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló tökéletesen leírt mindent!

Attól, hogy katolikus egyetem senki sem erőlteti rád a vallást. Senki sem várja el, hogy megkeresztelkedj és példamutató katolikus életmódot élj! A Katolikus hit alapjai és Kánonjog tantárgyakra (talán nem véletlenül) nem kötelező bejárni, egyes vizsgáztatóknál annyi előnyt jelent hogy rajta vagy a katalóguson, ha kétes jegyre állsz több kérdést tesz fel. Ezek a tantárgyak nem arra vannak, hogy meggyőzzenek téged (mint ahogy semelyik másik sem), hanem arra, hogy megismerd a katolikus egyház rendszerét, felépítését. A szabadon választható tárgyakat pedig tarthatják felszentelt személyek is, sőt a hallgatók közt is vannak bőven. DE NEM KÖTELEZŐ FELVENNI!!!

Igen van kereszt az előadóban, soha senkit sem zavart. A vallás pedig egyáltalán nem megy a fő tárgyak rovására.


Sajnos az utolsó nyílt nap tudomásom szerint jan. 17-én lezajlott, ha szeretnéd biztos vagyok benne, hogy bármelyik tutor szívesen körbevezet téged soron kívül is.

Így megláthatod, hogy tényleg létezik egy olyan összetartó közösség, amellyel más egyetemeken ritkán találkoztam.

Ajánlom figyelmedbe a youtubeon a Gyere a Pázmány Jogra! (HD) című videót.


(Egyébként a Katolikus hit alapjai vizsgámon számos ELTE hallgató is jelen volt, mivel ez náluk is, ugyanazon előadó által oktatott tárgy!)

2013. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Annyira nem értem az ilyen embereket, mint a Kérdező!

Van egy számára biztos álláspontja, és -az írása alapján- csak azért írja ki a kérdést, hogy megerősítést nyerjen. Aztán, ha azt írják, hogy baromság, amit mond, akkor meg fel van háborodva.

Egyáltalán NEM KÖTELEZŐ a Pázmányra jönni. Nem kötelez téged rá senki sem.

És mint írtuk, a vallást sem erőltetik rád. Külső szemlélőként meg felesleges okoskodnod, mert nem tudsz róla semmit, csak szóbeszédeket meg amiket "csak így magadtól gondolsz".

Még egy dolog: Ha ennyire ateista vagy meg vallás- és Egyházellenes, akkor meg minek érdekel téged ez az egész? Miért nem sz*rod le az egészet, aztán jólvan? Menj az ELTE-re és örülj a fejednek!

Bocs a kioktatásért, csak annyira logikátlan az egész, amit írtál és ahogy gondolkodsz olyanról, amiről nem tudsz semmit.

2013. jan. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ja meg az egyházaknak sem kellene talán minden évben sok milliárdos állami támogatást felvennie!

Éljenek meg a híveik és nem az adófizetők pénzéből!

Napi legalább 140 millió forintot költ rájuk az állam!


Mellesleg meg eltudom képzelni, hogy pont az egyház miféle nagy ribillió csapna abból, ha egy iskolában ateista jelképeket tennének a falra!

Nekik minden szabad, másnak meg még tiltakozni sem...?!


Igazából a kereszt nem más, mint egy sajnos legálisan engedélyezett önkényuralmi jelkép.


És hogy miért jut eszébe egy ateistának esetleg a Pázmányra menni? Hát azért, mert vannak ott olyan nem vallásos szakok is, melyből nem túl sok alternatíva sajnos Magyarországon!

És ami van, azt is, a egyiket az egyház bitorolja.

Ahogy eltudom képzelni hogy lehet jó pár civil oktató is, aki a Pázmányon tanít, vagy akár egyházi középiskolában, de véletlenül sem azért, mert annyira oda van a papokért, hanem kizárólag azért, mert megszeretne élni és éppen ott kapott állást.


Nyilván, hogy ha teljesen szabadon választhat egy ateista hallgató, és van neki alternatív lehetőség is, akkor véletlenül sem megy a Pázmányra, már csak elvből sem.


Mert a kereszt kitétele igenis sérti az alapvető emberi méltóságot és szabadságot, és agymosás, és a templomokon és a temetőkön kívül sehol de semmi keresni valója nincs neki.


Az oktatásban pedig főleg nem, meg az egyházi demagógiának sem. Se katolikusnak, se evangélikusnak, se baptistának, se akármilyennek. Éppúgy ahogy az Allahnak sincs ott a helye, se Buddhának, se akárminek, és az ateista jelképeknek sem:


[link]

2013. jan. 28. 08:50
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Igazán nem értem a hozzáállásodat. Feltettél egy kérdést, érdeklődtél egy felsőoktatási intézmény felől, mi próbáltunk rá válaszolni, erre nekiesel mindenkinek, aki bár tapasztalatot ír le, de nem azon a véleményen van, hogy a "papok mind hülyék". Ne haragudj, ez eléggé kicsinyes viselkedés, továbbá nagy tájékozatlanságra vall. Mint már leírtam NINCS olyan, hogy világnézetileg semleges intézmény. Ha kicsit leülnél és elgondolkoznál, és nem csak a vallás iránti gyűlölet hajtana előre, akkor magad is belátnád ezt.


"De ha még ateista is volna (és ugye az ateismust ne keverjük össze a bolsevizmussal) akkor sincs kint az állami iskolákban a falon ateista A betű, és nincsen semmiféle és semmiféle formájú agymosásban nem részesítik a hallgatókat. és nem ferdítik el a tananyagot sem az ateizmus felé."

Válaszod sajnos ugyanolyan beszűkült, mint a szektásoké. Az ateizmus tuti nem ferdít el semmit és nem végez agymosást..


"És már te is mosod itt az agyat, a szokásos mesével, mintha ha vallás és az erkölcs összefüggne egymással, holott ez egyáltalán nincs így (ez már majmoknál is létezik, vallásuk viszont nem); meg hogy aki ateista, az nem lehet erkölcsös."

A majmoknak sincs erkölcsük olyan értelemben, mint az embernek. kicsit nézz utána... Lehetőleg olyan hiteles pszichológiai tanulmányt olvass el hozzá, ami lehetőleg hiteles kísérletet mutat be, és nem egy ateista propaganda. Emberszabású majmokat és kisbabákat hasonlítottak össze, és a segítségnyújtásuk motivációja terén jelentős különbségek vannak már. De mindegy, ne hidd el.


"Nekem a tapasztalataim viszont ellentmondnak ezzel.

Több piarista és bencés diákot ismerek, ugyan a felszínen játsszák a szépet, de olyan extrém züllött alakokat, mint olyant sehol sem láttam még, mint ezeken a helyeken."

Elhiszem, nekem is van bőven tapasztalatom, nem fogod elhinni, de beszűkült, bugyuta és agymosott ateistával is találkoztam már.


"És az sem igaz, hogy így tisztességre tanítják az embert.

Épp ellenkezőleg: a hazugságra, a képmutatásra és a tisztességtelenségre!"

Biztos így van, ahogy mondod...


"Hogy meg a tudomány rovására megy, az nem kérdés. Jelenleg is rengeteg minden oltári marhaságot, a vallás által elferdített minden kétség nélkül áltudományos bablát lehet letöltetni a a PPKE elektronikus könyvtárból.

És felteszem hogy biológiából az evolúciót tanítását is próbálják elfüttyentgetni."

Újabb tájékozatlanságra vall. Kicsit utánanéznél, látnád, hogy egy csomó tudományos konferenciát szervezett már az egyetem, amire külföldi kutatókat hívtak meg, akik eljöttek. Sőt, nem egy tanárunk MTA akadémiai tag. Nyilván ők is hülyék.

A második mondatodat is benézted, és újra csak azt támasztja alá, hgy mennyire nem vagy képben az egésszel. 1. Nálunk nincs biológia szak. 2. a Katolikus Egyház elfogadja az evolúciót. 3. Az evolúció és a teremtéstörténet nem áll ellentétben egymással, hogy ne lehessen tanítani. 4. Pszichológián van egy biológia, igaz én nem pszichó szakos vagyok, de volt ilyen tárgyam, a pszichológia evolucionista ágát is ugyanúgy vettük, mint pl. az ateista Freudot. Vagy mint filozófiából Nietzschet. És képzeld, semmi olyat nem mondott róla a tanár, ami nem igaz. Ugyanúgy tanította, ahogy a pszichológia könyvekben benne van. Az ELTE-n se tanítják másképp.


"Így hát épeszű ateista már csipből nem megy a Pázmányra."

Akkor miért is tetted fel a kérdést? :))


"Az oktatás az közügy, az meg hogy valaki vallásosodik, az meg az ő magánügye! És semmi keresni valója sincs sem középiskolákban, sem a felsőoktatásban, sem a tudományos életben az ilyesminek."

Rendben, akkor gyere és gyújtsd fel.

Vagy menj az ELTE-re, szabadon választhatsz, ha nem tűnt volna még fel, a legtöbb iskola nem egyházi már igen régóta. Csak aztán nehogy bajod legyen az ELTE-n, ha kiderül, hogy az egyik tanárodról, hogy hívő...

2013. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ne gyere a Pázmányra, jól megleszünk nélküled.


Nyilván felesleges leírnom, mert úgyis csak a magad igazát hajtod (gyanítom, hogy csak unatkozol, ezért lejárató hadjáratot próbálsz folytatni az egyetem ellen - sikertelenül), de azért megjegyezném, hogy pszichológia szakos vagyok, nem kevés ateista csoporttárssal, és SENKITŐL nem hallottam még olyat, hogy a tanulmányaink rovására menne bármilyen vallás, még a legkényesebb kérdésekben sem hangoztatott egyik tanárom sem semmilyen elfogult nézetet, pedig aztán a pszichológiát nagyon szeretik kiforgatni a katolikusok.

Aki meg néhány teljesen ártalmatlan, tájékoztató jellegű vallásos tárgyba idegileg beleroppan, azt megnézném, hogyan boldogul az életben a nagyobb nehézségekkel...


Mielőtt belém kötnél: nem vagyok különösebben jó barátságban semmilyen vallással, de az egyetemet szeretem a minőségi képzés miatt.

2013. febr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!