Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak nyelvi elokeszitos osztalyrol? (5evfolyamos) erdekel mindenfele jo is, rossz is.

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van plusz egy éved: eldönteni hogy hova szeretnél továbbtanulni (ha egyáltalán szeretnél), előrehozott érettségit is tenni, jogsit szerezni, nyelvvizsgázni, akár több nyelvből is. Szerintem nem felesleges.
2013. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elõnyök: -

Hátrányok: nem írom le mindet mert telefonról vagyok egy hétig is beletelne. Nálunk 30/30 ember megbánta a nulladikot nyelvbõl nem lettünk jobbak mint a többi osztály viszont most fogunk végezni az Orbánéra közepén és bizonytalanok vagyunk. Ha nem ide jövünk akkor már egyetemisták lehetnénk. Jelenleg 18-19 évesek vagyunk mindenki leszarja a sulit lógnak stb mert már unjuk. Nem éri meg a nulladik.

Ez egy vélemény persze lehet valakinek bejött a dolog de én nem ismerek olyat.

2013. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
koszonom.szerintem nagy elony. semmikeppen sem hatrany.
2013. jan. 27. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:

te tudod... egyébként mi is így gondoltuk azért mentünk oda...

ha oda mész remélem neked majd nem kell csalódnod

2013. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, én remélem a legjobbakat. csak azért szeretnék menni ilyen nyelvi előkészítős osztályba, mert nincsenek meg az alapok angolba.
2013. jan. 27. 19:27
 6/12 Darth Meow válasza:
100%
Én is nyelvi előkészítős voltam, de egyáltalán nem érte meg. Nagyban függ szerintem attól is, hogy hova mész, és milyen nyelvtanárt kapsz. Nálunk senki sem tudott emelt szintű érettségit tenni angolból (asszem ez elmond mindent), nem értünk vele semmit sem. Volt akinek sikerült előrehozott angol érettségit tenni(meg nyelvvizsgát), de ő suli mellett, elment magántanárhoz. Ha újra választhatnék, nem mennék soha 5 évfolyamosba. Elb...tam egy évet teljesen feleslegesen az életemből. -.-
2013. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
értem. köszi hogy leírtad. ezek a vélemények megingttak ://
2013. jan. 27. 19:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nagyban függ attól hogy milyen lesz az angoltanárod. Én a 9.-ben tanultam meg nagyon jól angolul, és 10.-től itthon (komolyan) elő se vettem az angolt és végig ötös voltam. Idén teszek előrehozott érettségit. És nem vagyok ezzel egyedül, sőt 4 ember már tavaly (11.-ben) leérettségizett angolból, idén meg kb még 15 ember le fog. tehát nálunk nagyon jó volt.

Az egyetlen hátrány az volt hogy akkor még úgy volt (lehet hogy most is úgy van), hogy 9.-ben csak angol volt (heti vagy 14-15 óra) és mellette a matek és magyar, de az inkább csak szinten tartás volt. Mondanom se kell a 9. kész hawaii volt, csak ellustultunk és ez meg is látszott a 1.-es jegyeken, de azóta már belejöttünk és nekünk lett a legjobb az átlagunk 11.-ben :)

2013. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem. és ez négy évfolyamos vagy öt évfolyamos osztály?
2013. jan. 27. 21:09
 10/12 anonim ***** válasza:
öt évfolyamos, 13.-ban végzek. Ja és nekem még azért is volt jó, mert 11.-ben jutott eszembe hogy mi szeretnék lenni, és igy még volt bő két évem hogy felkészülhessek azokból a tárgyakból.
2013. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!