Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy Programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Engem főképp a gyakorlati programozás érdekel, és ebben az ágazatban is szeretnék majd a későbbiekben elhelyezkedni. Az érdekelne hogy ezt figyelembe véve melyik szak lenne jó nekem? Úgy hallottam hogy a programtervező főképp csak elméleti, míg a mérnökinformatikus főképp gyakorlat. De akkor mitől mérnök? Viszont ELTE-IK -n a C szakirányról (alkalmazói) is azt mondják hogy gyakorlat.


Most akkor mi is pontosan az igazság? Továbbá melyik egyetemet ajánlanátok?



2013. jan. 28. 18:36
 1/4 anonim válasza:
82%

A programozás, mint elfoglaltság mindenképp gyakorlati, és az olyan tárgyaknak, mint matek meg infó, van elméleti és gyakorlati részük is (pl. bevezetés a programozásba elmélet, gyakorlat; együtt adják magát a tárgyat), így mindkét szakról elmondható, hogy gyakorlati. Inkább attól függ, hogy kizárólag a programozás érdekel-e, vagy a mérnöki dolgok is. Proginfón nagyon jól megtanítanak az alapokra, főleg, mert a szak lényegében matematika (a programozás arra épül) és informatika. Mérnökinfón már van fizika is, a matek tárgyak is inkább ahhoz vannak igazítva (van különbség mérnökinfós és proginfós analízis, lineáris algebra, stb. között), de legalább ha menet közben mégsem jön be annyira a programozás, még mindig van lehetőséged gyárakban, hasonló helyeken mérnöki munkakörben elhelyezkedni.


Tisztességesen viszont sehol sem tanítanak meg programozni, persze sok-sok infó tárgyat hallgathatsz mindkét szakon, de mindenhez csak alapot, látásmódot adnak, az egész főleg attól függ, hogy szabadidődben mennyit adsz hozzá ehhez; a jó programozót főként a plusz munka teszi azzá a kötelező tanulnivalókon kívül.


Én személy szerint idén szeretnék mérnökinfóról proginfóra váltani, hallgatni kellett volna ismerősömre, aki szintén otthagyta (nem mellesleg mindkettőnknek 4-es feletti átlaga van/volt), no nem azért, mert rossz, csak egyszerűen nem olyan, mint amilyennek elképzeltük. Én pl. már biztosan tudom, hogy programozással, matematikával szeretnék foglalkozni, így nem látom értelmét a sok fizikának, méréstechnikának és hasonlóknak, se nem a műszaki orientáltságú matematikának.


Helyet nem írtál, így mérnökinfóhoz én a BME-t, Óbudai Egyetemet ajánlom főként, nyílván előbbire nehéz, utóbbira könnyű bejutni.

Proginfóhoz az ELTE-t, mivel Pesten csak ott van ilyen képzés (én is oda szeretnék átmenni, egy barátom oda jár, azok alapján, amiket mesélt róla, nekem sokkal szimpatikusabb mint a jelenlegi egyetemem).

Ami még jó helynek számít Pesten kívül az a Szegedi, BME/ELTE nemzetközi szintű hírnév (ha tetszik, ha nem, az sokat dob a diploma értékén), és ott megtalálható mindkét szak.


Remélem segítettem! :)

2013. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, köszi a kielégítő választ :)

Igen én is így az ELTE-BME között gondolkoztam. Eddig teljesen biztosan voltam a dolgomban hogy ELTE -re megyek proginfóra, csak aztán beszéltem 1-2 emberrel aki teljesen másképp festette le az egészet. Sajnos mind két oldalnak van pozitív és negatív oldala. Ugye mérnökinfón bejön a fizika, elektronika és egyéb hasonló tantárgyak, proginfón pedig eszméletlen erős matek. Bár proginfó felé jobban hajlok. Érdekel természetesen pár olyan dolog is ami sajnos csak mérnökinfón található, pl. hálózatépítés.


Meg persze sokan mondják hogy mérnökinfóval jobban el lehet helyezkedni, meg persze simán tovább lehet menni msc -re proginfóra utána. Úgyhogy még őszintén megvallva nem tudom, valószínűleg bejelölöm mind kettőt (ELTE előre) és sorrendet úgyis lehet később változtatni ha úgy alakulna valami :)


Érdekelne még melyik szakhoz melyik egyetemet ajánlanátok.

Gondolom BME/ELTE vezeti a rangsort a két szaknál, említetted még az Óbudait és Szegedet. Esetleg tudnál konkrét sorrendet mondani melyik szakhoz hova érdemes menni?

2013. febr. 13. 18:13
 3/4 anonim válasza:

Előző vagyok. Nos mérnökinfóhoz a sorrend mindenképp BME, majd Óbudai, de tudtommal (főleg itt MO-n) mindkét egyetem diplomájával szívesen látnak, így nézz utána, neked melyik hely lenne szimpatikusabb. :)

Proginfóról is mehetsz rendszergazdának vagy hasonló hálózati üzemeltetőnek, ezek nem feltétlenül mérnöki tudást igénylő munkakörök, a mérnöki tervezés és kivitelezés mélyebb dolgokat foglal magába, mint a hálózatok kiépítése.

Proginfóhoz a sorrend véleményem szerint mindenképp ELTE aztán Szegedi, bár a képzés szerintem mindkét helyen megállja a helyét, az ELTÉ-n viszont külön kar van ezzel a szakkal, míg Szegeden a TTIK-n oktatják ezt is, ami annyiból lehet hátrány, hogy az anyagiakat és egyéb erőforrásokat jobban el kell osztani a karon folyó képzések között, valamint emiatt talán ott kevesebb lehetőséged van esetleg még a tanulmányaid alatt munkát, szakmai gyakorlatot szerezni; az ELTE nagyon sok céggel kapcsolatban áll, plusz a kar az Infopark mellett van, lényeg a lényeg, onnan rengeteg lehetőséged lenne elindulni, vagy már diplomázás előtt elkezdeni szakmán belül dolgozni.

Persze ezek nyilván nem feltétlenül tények, én csak így látom a dolgokat azok alapján, amiket az elmúlt évben az említett egyetemekről/szakokról sikerült összeszednem.

2013. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszért :) Az a helyzet én nagyon főváros orientált vagyok, szóval nem szívesen mennék el Szeged, Pécs, Veszprém vagy egyéb messzi helyekre. Mivel proginfó csak az ELTE-n van, így nem is nagyon akarnék máshova menni. Főképp mivel máshol ez a TTK szakban szerepel.


Szeretném bebiztosítani magamat, de nem hinném hogy olyan egetverően nagy lenne az idei ponthatár. Tavaly 302 volt, idén sem hiszem hogy 350 fölé menne. Sajátomat pedig 400 fölé számolom :)

2013. febr. 14. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!