Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettem a kötelező tantárgya...

Felvettem a kötelező tantárgyaimat, így 29 kreditet teljesíthetek ebben a szemeszterben. Ha felveszem az idegennyelvet is, akkor 31-et. Értem, hogy a hat szemeszter alatt 180 kreditet kell teljesíteni, de ezt tetszőlegesen oszthatom?

Figyelt kérdés
Szóval nem gond, ha első szemeszterben csak 29 kreditet teljesítek? (majd a következőben felveszem az idegennyelvet) Ettől függetlenül ugyanúgy megkaphatom a tanulmányi ösztöndíjat? Vagy van-e valami minimum kreditszám, amit a szakomon teljesíteni kell? Remélem érthető, hogy miben nem vagyok biztos.

2013. jan. 29. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen az a lényeg, hogy 2 félév alatt meglegyen a 30 kredit (mert ha nincs meg, akkor megvan rá az esély, hogy átdobnak költségesre, persze ez még akkor sem biztos).

Szóval nem gond, hogy 29 kredit (most 1. félévben nekem is 29 kredit volt), de a kreditindexnél 30-al osztanak, ezért ajánlott a 30 közeli kreditmennyiséget megcélozni (persze ha 30-nál több az egyáltalán nem gond, de ha 1-2 kredittel kevesebb még az se). Szóval az átlagodba az a -1 kredit nem nagyon fog meglátszódni (nem ezen fog múlni az ösztöndíj).

2013. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem gond, úgy osztod be, ahogy akarod, lényeg, hogy a végén meglegyen a 180 kredit. Érdemes minden félévben 30 körül felvenni, hogy a végére ne ilyen 50 krediteket kelljen teljesítened félévenként. :)
2013. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!