Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki nem a szak...

Van itt olyan, aki nem a szak legjobb egyetemét jelölte meg első helyen, hanem egy gyengébbet, ahova kevesebb pont kell?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a jobb egyetemre is meglenne a pontom, tehát, ha első helyen jelölöm, akkor oda felvennének. De szerintem nem tudnám elvégezni azt az egyetemet, mástól is hallottam már ilyet, hogy attól még, mert megvan az elegendő pont(legyen ez akár 450+ is) az nem jelent semmit az egyetemen való bennmaradáshoz képest.

BME VIK

OE KVK

ezek között gondolkodok. Kösz a segítséget 18f


2013. jan. 29. 19:21
 1/7 reptoid ***** válasza:
50%
Jól mondják, a felvételi pontszám nem igazán mérvadó már bekerülés után, sokkal inkább meghatározó az ezt követő szorgalom. Viszont ha elér valaki jó sok pontot, akkor egyszer már megugrott egy lécet, ugyan miért adná fel magában, miért elégedne meg egy úgymond kevesebbel is? Biztosan úgy érezném, megfutamodtam valamitől, meg sem próbáltam kihozni magamból a maximumot.
2013. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én OE-BGK-ra járok, nem lesz sokkal könnyebb a Kandón sem. Van olyan évfolyamtársam, aki a BME-ről jött át, hogy talán könnyebb lesz a suli, de azt mondja itt sem az. Ha bármilyen mérnöki karra mész, akkor keményen kell tanulni, szóval mindegy melyik suli.
2013. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem egy mérnöki karon nicns nagy különbség egyetem és egyetem között, ha mondjuk a között vacilálnál, hogy corvinusra mész borásznak, vagy gyöngyösre, akkor ott biztos nagyobb különbség van, de a mérnököknek általában vért kell izzadniuk midnenütt
2013. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg se jelöltem a szakomat a BME-n. Megbántam.


Amúgy az OE is jó, ha a KVK-t vagy a BGK-t nézzük. Nagyon kemény, amúgy évszázados hírű.

2013. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De, pont a VIK és a Kandó között nagyon nagy különbség van nehézségileg. Szerencsére a Kandó is elég elfogadott. Ha gyakorlatias képzést szeretnél, ahol normálisan elmagyarázzák a dolgokat és korrektül kérnek számon, akkor a Kandóra menj. Ha egy elméleti jellegben magasabb szintű képzést szeretnél, és bírnád a BME-s bánásmódot és embertelenséget, akkor a VIK is tárt karokkal vár. Mindkettő jó amúgy.
2013. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Embertelenség? Ezt hogy êrtsem? Direkt arra jàtszanak, hogy kirúgjanak.
2013. jan. 30. 07:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát összeesküvés-elméleteket nem szoktam gyártani, de igen gyakran előfordul, hogy akkor is kirúgnak, ha elég jól tudod. És utána ha valamivel megcsúszol, nem nagyon érdekli őket, hogy óraütközésed van, ilyesmi. Szépen kivagdosnak párszor, megcsúszol pár évet, belecsúszol fizetősbe, csinálhatod munka mellett és sose lesz könnyebb. És nagyon sokszor inkorrektek. A Kandón jobban foglalkoznak azzal, hogy megértsd és jó mérnök legyél. A BME-n úgy vannak vele, hogy megszoksz vagy megszöksz.
2013. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!