Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen (ELTE-TTK) két...

Egyetemen (ELTE-TTK) két félév alatt a 30 kreditet mindenképpen az alaptanterv tárgyaiból kell megszerezni, vagy ez nem számít?

Figyelt kérdés
Bizonyos ráépülő tárgyakat nem tudok felvenni idén, és így kénytelen vagyok más tárgyakat felvenni, hogy meglegyenek a kreditjeim. De így a kreditek egy része nem a hivatalos tanterv tárgyaiból tevődik össze. Így is eltanácsolhatnak, vagy ha megvan a 30, akkor nem?

2013. jan. 29. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan nem az ELTE-re járok, de nálunk tök mindegy, hogy miből van meg a 30 kredit, csak meglegyen. Szerintem ez a szabály mindenhol így van, különben nem sokan maradnának a felsőoktatásban.
2013. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Debreceni egyetemen mindegy miből, csak legyen meg a 30. Pl IK-sok a TTK tárgyait szokták felvenni, mert feleannyira nem nehezek mint a milyenk.
2013. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akkor van eltanácsolás, ha egy év alatt nem sikerül valakinek összeszednie 30-at?
2013. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
két félév... 1év. ugyanaz
2013. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsesz, nem láttam a "két" szócskát, azért lepődtem meg :D
2013. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írja itt mindenki a sok butaságot. Egyrészt nincs olyan, hogy eltanácsolnak, legfeljebb átsorolnak költségtérítéses képzésre. Jelen szabályok szerint az ELTE TTK-n ez két félévben 27 kredit alatt történik meg, de jelenleg is folyamatban van ennek szabályozása, valószínűleg az átlagot is figyelembe fogják majd venni.

Egyébként az átsorolás szempontjából teljesen lényegtelen, hogy szakos tárgyakat veszel fel, vagy tesit, vagy digitális fotózást.

2013. jan. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!