Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy osztálytársunk a fejébe vette, hogy "kikészíti" az osztályfőnökünket?

Figyelt kérdés

Remélem csak viccelt, bár elég komolyan mondta.

Na, a lényeg, hogy az osztályfőnökünk a magyartanárunk is egyben. Feleltünk irodalomból, úgy, hogy 1-en, max 2-en kimegyünk a tanárral egy asztalhoz, ahol dobókockával "dobunk" egy tételszámot, amelyiket mondjuk.


Én dobtam először, és én is kezdtem a felelést. Dobott osztálytársam is, ő is ugyanazt a számot. A tanár mondta neki, hogy dobjon újat, mert hát nem akarja, hogy elmondjam előtte, amit neki is kell. (ez egyértelmű). Erre osztálytársam kiakadt, de nagyon, hogy most ő addig dobálgasson, míg a tanárnak jó nem lesz, meg hogy ő csak ezt az egy tételt tudja.

Amikor elkezdtem a feleletet, nekiállt hangosan beszélni egy másik gyerekkel, ofő visszaküldte a terembe, hogy ne zavarjon minket. (Legalább ne zavarjon felelés közben, ha már egyszer nem tanult)

Mikor végeztem, ő éppen a tanárt mondta el mindennek, meg hogy ő "kikészíti ezt a nőt", stb.


Remélem nem így lesz, mert azzal csak mi, a többiek szívnánk, ha ellehetetleníti a magyarórát, mert azon normálisan kell dolgoznunk, érettségi tárgy.


Elnézést ha hosszú.



2013. jan. 30. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a te dolgod fegyelmezni a másikat. A tanár feladata rendet tartani órán. Majd ha zavarja az óra menetét, akkor a tanár intézkedik, ha meg nem szóltok neki.

Ha meg a tanár úgy intézkedik, hogy elkezdi szívatni az egész osztályt, akkor örülj neki. Hisz dolgoznotok kell, érettségi tárgy.

2013. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy igen gyengekezű az ofő, rend szinte csak akkor van, ha a többiek valamennyire leállítják a hangoskodókat...

Ráadásul sajnos ezt a tanárt hülyére is könnyen lehet venni.

2013. jan. 30. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki komolyan gondolja a tanulást, akkor úgyis tanulni fog. Szóval nem emiatt fogod elrontani az érettségid.

Én speciel egy bulizós koleszba vagyok, mégis tudok tanulni (mert akarok is). És itt nem csak 1 hangoskodó van.

2013. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt én megvárnám, hogy tényleg kell-e tenni valamit. Ha jól értem, egyelőre nem csinált semmit az osztálytársad, csak beszélt. Amúgy ha csak ő hangoskodik egyedül, akkor ti simán el tudjátok nyomni, és előbb-utóbb megunja.


Meg ha tényleg csak a sorsolás szabályossága volt a gond, akkor javasold a tanárnak, hogy vegyen egy pakli francia kártyát, és azzal sorsoljátok a tételeket.

1. Minden tételhez előre hozzárendel egy lapot (ha 10-nél kevesebb van, akkor simán megy szám alapján, de akkor se bonyolult egy jó megfeleltetés, ha akár 37 tétel van).

2. Megkeveri. Esetleg valaki emelhet is…

3. A felelő kiválaszt egy lapot.


Ha többen is felelhetnek ugyanabból, akkor vissza lehet tenni a pakliba, ha meg nem, akkor nem tesszük vissza, oszt jó napot. Ha előre pontosan ismerteti a szabályokat, akkor ezen tuti nem lehet többet balhézni.

2013. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindig ő a legnagyszájúbb, kétlem hogy el tudjuk nyomnni, mert nem csak ő ilyen..(ráadásul ilyen kis bandavezérnek hiszi magát) amúgy ha az osztálynak "olyanja" van, akkor mindenki csinálja a zűrt.
2013. jan. 30. 20:53
 6/8 anonim válasza:
Hát ez szar ügy. Nalunk is van egy ilyen gyerek csak aza minden tanárt kikészit.
2013. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
leírnád, hogy miket (fog) csinál(ni)? érdekelne.:D
2013. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hangoskodni, röhögni, minden olyat, ami zavar egy tanárt (is).
2013. febr. 27. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!