Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közszolgálati egyetemen hogy...

Közszolgálati egyetemen hogy számolják a felvételi pontokat?

Figyelt kérdés
Utánanéztem és a számomra szimpatikus szak felvételi tárgyai igy vannak megjelölve: töri vagy magyar vagy matek vagy belügyi rendészeti ismeretek közép vagy emeltszint. Ezekböl kell kettőt választani. Tehát ha én kiválasztom a töri,magyar érettségimet, akkor a matek érettségit nem számitják bele ezek szerint a pontozásba. Igy lenne az észszerű a leirás alapján. Kijavitanátok ha tévedek? Itt a link: [link]
2013. jan. 31. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy számolják a pontokat minden felsőoktatási intézményben. Amennyiben a duplázós módszerrel több pontod van, akkor nem számít a matekod semmit.
2013. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Tehát ha én kiválasztom a töri,magyar érettségimet, akkor a matek érettségit nem számitják bele ezek szerint a pontozásba. Igy lenne az észszerű a leirás alapján."


- Nem ez, nem ésszerő. Mit jelent, hogy Te kiválasztod? Azt a rendszer választja ki, melyik érettségi eredményeivel jársz a legjobb.

De amúgy igen, a többit alapból nem nézik, de ha nem dupláz nálad a rendszer, akkor az érettségi átlaga számít. Tehát ennyiben mégis számít a többi.

2013. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mit jelent ez a duplázos rendszer?
2013. jan. 31. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
A két felvételi tárgyból tett érettségid százalékos eredménye kétszer + a többletpontok.
2013. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!