Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha már járok...

Mi van akkor ha már járok egyetemre, most kezdem meg a 2. félévemet februárban, de nem vagyok biztos abban hogy menni fog ez nekem, és szeretnék a biztonság kedvéért most felvételizni egy másik egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés

A lényeg az lenne, hogy ha nem sikerül a 2.félévem jól, akkor érvénybe léphetne az hogy mivel jelentkeznék most másik iskolába és felvennének oda, akkor beiratkoznék, a mostanit meg otthagynám, kiiratkoznék. Ha pedig a mostani egyetemen jól sikerül a 2. félév, akkor maradok itt, és nem iratkozok be oda ahova újonnan felvettek.


Ez megoldható? Van valami hátránya?


Mert ha nem jelentkeznék most és nem jönne össze a második félévem, akkor várhatnék 1 évet és csak akkor felvételizhetnék, annyit meg nem akarok csúszni. Remélem érthető volt. Köszönöm.


2013. jan. 31. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Megoldható, csak nem túl etikus azokkal szemben, akik Miattad csúsznak le a bejutásról. Továbbá ha államin tanulsz, akkor a 2 félév költségét ki kell fizetned.
2013. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Államin tanulok igen.

Én úgy tudom hogy a lejárt félévek költségének a felét kell kifizetni. Mondjuk az is bőven sok.. :S

Csak ügye nem mindegy hogy ha mondjuk a 2. félév után látom be hogy nem sok esélyem van arra hogy megszerezzem a diplomát, akkor még többet kell fizetni, és akkor még jobban el lennék csúszva mint ha most újrafelvételiznék és csak 1 évet csúsznék emiatt. Aztán lehet hogy maradok, csak ügye jobb bebiztosítani magam.

2013. jan. 31. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez így van. Ha már most látod, hogy nem érdekel, akkor felesleges erőltetni. Bár én még várnék, mert ugyan nem tudom hogy mit tanulsz, de a konkrét szakhoz kapcsolódó tárgyak majd később jönnek, nem az első félév alapján kell ítélni.
2013. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mérnökinformatikus szak BME... tudtam hogy nehéz lesz, de erre nem számítottam. úgy volt hogy félévkor otthagyom, de 2 tárgyat leszámítva minden sikerült, szval gondoltam maradok, azonban ha 2. félévben még rosszabbra fordul a helyzet akkor lehet váltanék...
2013. jan. 31. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálsz átjelentkezni? A BME-t mindenhol szívesen látják, főleg, ha nem csupa kettesed van, de ha az első félév sikerült miért ne sikerülne a második is. Már vannak barátaid, akik segítenek, ismered a tanárok számonkérési stílusát...
2013. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első félévet fogd fel úgy, hogy még új a környezet, hozzá kell szoknod a nagyobb szellemi terheléshez, alkalmazkodnod kell az új helyzethet. Ha odafigyelsz és teszel azért, hogy jól teljesíts, nem lesz probléma! ;) Hajrá!
2013. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a biztatást, igyekezni fogok.

De valószínű a biztonság kedvéért felvételizek azért, hogy ha nagyon rossz a helyzet akkor tudjak mit kezdeni. Átjelentkezéssel az a probléma hogy úgy hallottam hogy csak fizetősre vesznek át mindenhol, bár lehet innen azért átvennének támogatottra is. Jobban utána kéne járnom.

Mindenesetre maradni szeretnék. Igen már talán könnyebb lesz 1-2 dolog mert megszoktam a közeget és ismerek már pár embert. :)

2013. jan. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!