Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lehet jelentkezni másik...

Mikor lehet jelentkezni másik egyetemi képzésre úgy, hogy párhuzamosan végezzek több szakot?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy 3. félévben érdemes, de sehol sem írja hogy miért és ezek még tavalyi irományok voltak. Illetve a második szakon kapok felmentéseket pl. matek meg ilyesmi?

2013. jan. 28. 08:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Most építészmérnökire szeretnék jelentkezni, később pedig gazdaságelemzésre.
2013. jan. 28. 08:57
 2/5 reptoid ***** válasza:

Régen volt értelme ennek a harmadik féléves dolognak, mert ha államilag támogatott voltál, akkor a párhuzamosan végzett félévekért is csak 1 féléved fogyott az államikból. Ilyenre ma már nincs lehetőség, duplán fogynak a féléveid, bármikor kezded el. Szóval párhuzamos képzést bármikor elkezdhetsz, kivéve az első félévben, mert ugye egyszerre csak 1 helyre vehetnek fel. Utána viszont bármikor, akár keresztféléven is elkezdhetsz egy másikat.

Ha az egyik képzéseden megcsináltál már egy tárgyat, amit kérnek a másikon is (vagy a tematika 60%ban egyezik), akkor kérheted, hogy a második szakodra fogadják el.

2013. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És szerintetek van értelme ennek a 2 szaknak egymás mellett?
2013. jan. 28. 09:42
 4/5 reptoid ***** válasza:
Nincs. Teljesen különböző, semmi átfedés, az egyiket nem tudnád kamatoztatni a másik javára. Egyébként pedig ezek olyan szakok, amik teljes embert kívánnak.
2013. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2es elég jól elmondta, hogy hogy is működik ez a dolog. azt kihagyta, hogy ha az első képzéseden végzel, akkor automatikusan fizetősre kerülsz át a másikon. persze ha az elsőbe belecsúsztatsz, hogy ugyanakkor végezz a kettővel, az más dolog. (én is párhuzamosba küldök két ttk-s szakot).

elfogadtatni természetesen el lehet tárgyakat, ha a tanterve majdnem ugyanaz, én egész modult fogadtattam el.

viszont azokkal a szakokkal tényleg nincs sok értelme egyszerre kettőt vinni, amiket mondtál. ráadásul neked már mindenképp kettesével számolnák a féléveidet.

2013. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!