Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz bekerülni a Lonyay...

Nehéz bekerülni a Lonyay Utcai Református Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Vannak feltételek? Pl.: egy adott központi pontszám stb.
2013. febr. 1. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

"Én ebbe a suliba járok (most és nem 7 éve, mint pár hozzászóló a suliról) "

Szövegértésből ötös! :D Pontosan melyik válaszoló írta, hogy 7 éve járt oda? Azt írtuk, hogy annyit húztunk le ott ;)

Változatlanul az a tanácsom azoknak, akik idetévednek - és fontolgatják a Lónyayt -, hogy amennyiben nem melegedni és imádkozni, hanem elsősorban tanulni akarnak, akkor keressenek más iskolást. A végzősök nagy része (nem mindenki! - mielőtt nekem rontanának) büfészakon folytatja tovább/csak önköltségesre sikerül felvételiznie, komolyabb, magasabb pontszámú helyekre kevesen kerülnek be. Ahhoz főként önszorgalom szükséges, mert az iskola - főként reál tárgyakból - nemigen készít fel rendesen az érettségire.

2013. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

*ide tévednek

** iskolát

***felvételt nyernie


:D

2013. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Mondjuk ha hármat is meg kell csillagozni, az meg helyesírásból ötös, de amúgy igazad van, nem pontosan fogalmaztam, és túloztam - ezért elnézést kérek tőled is és a topik indítójától is. Melegedni egyébként nem hiszem, hogy bármelyik magyar iskolában lehetséges lenne, mivel nem sok pénz jut fűtésre. Nekem az nem tetszik ebben a témában, hogy csak azt írjátok, hogy ne jöjjön a sulinkba, indoklás nélkül. Ennek szerintem semmi értelme. Tény, hogy nem minden tanár jó és itt is vannak kevésbé színvonalas órák és kevésbé megválogatott osztályok, de ha egy nyugis, nem rosszindulattól és menőzéstől hemzsegő sulit keresel, ahol foglalkoznak veled, ha problémád van és van lehetőséged a beszélgetésre (legalábbis nekem eddig mindig volt), akkor ne zárd ki a választandó iskolák közül.
2013. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

haha :D Azért nem írom, hogy miért ne menjen oda, mert reggelig írhatnám az okokat. Éppen ezért csak az oktatásra mentem rá, ami sajnos színvonaltalan. De nem téged akarlak bántani, ne vedd magadra. Sokfélék vagyunk, nyilván a te más dolgokat vársz el egy középiskolától :) Nálam a hangulat, családi légkör csak másodlagos, azt megtalálom máshol is. Én egy gimnáziumtól elsősorban azt várom el, hogy megfelelően felkészítse a diákokat az érettségire, a fakultációk ne ragadjanak meg egy délutáni alvás szintjén, és legfőképpen, hogy ne pár retardált idióta miatt kelljen órákat időzni egy témánál, csak mert szegény párát nem lehet megbuktatni, mivel az iskolának kell utána a fejdíj.

Egyébkén privátban kifejthetnéd nekem bővebben, hogy neked miért tetszik annyira ez a suli, illetve hogy konkrétan mely tanárokkal vagy nagyon elégedett (tény, hogy vannak köztük jók is:) Érdekelne a véleményed.


*

** A helyesírási hibáimat rögtön javítottam, így nem érheti szó a ház elejét :D

2013. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha minden jól megy, nem oda fogok járni. Furcsa hangulata volt, mikor szóbeliztem. ><
2013. ápr. 18. 04:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!