Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy minél nagyobb...

Igaz, hogy minél nagyobb városban van egy iskola, annál jobb? És, hogy a falusi meg a kisvárosi iskolák gyengék? Középiskolára, azonbelül gimnáziumra gondolok

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 13:50
 1/10 anonim válasza:
Au, te honnan vetted ezt? A III. Béla Gimnázium mindig az első 50-ben szokott végezni a gimi összehasonlításokon. És vidéken (Baján) van. Egy jó péda erre.
2009. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

anyukám ellenzi, hogy sulit váltsak, apa pedig támogatja (hogy a közeli, 10 ezer lakosú helyen levő iskolába menjek)


anya szerint a kisebb helyeken, mégha város is, sok a paraszt, akik csak az érettségi bizonyítvány miatt járnak gimibe

2009. szept. 3. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

omg.:D

miért, mi másért járnak még emberek gimibe, ha nem az érettségi miatt?

nem igaz.

én tudok nagyon jó gimiket vidéken, ahonnan sok kitűnő tanuló egyetemista került ki, és bp-n is vannak szakmunkásképzők.

az iskolát kell megítélni, nem azt, hogy hol van.

2009. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Budapesten is van egy csomó ember, aki azért jár középiskolába mert muszáj...igaza van az előzőnek. az iskolától függ, nem a helytől
2009. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kecskeméten élek, most egy okj rendszerben vagyok. És azt vettem észre akik, kisebb városokban tanultak sokkal többet tudnak és többet tanultak, mint mi. Olyan óráik voltak amik nekünk nem, pl: közgazdaságtan, gépírás, marketing. Mi csak az általános dolgokat tanultunk. Pedig mi is gimibe jártunk és ők is csak egy szimpla gimibe.
2009. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se igaz. Én Kiskunhalason járok gimibe (KRK Szilády Áron Gimnázium). Nálunk kemény hajtás van.
2009. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Őszinte gratulációm a szüleidnek, hogy ekkora szarnak nézik a vidéki embereket...
2009. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nagy butaság! Szerintem a szüleid vetítik ki a sztereotípiáikat. Nagyon nem igaz, hogy minél nagyobb a város, annál jobb az iskola. Jaj, Istenem!
2009. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Baja és Kalocsa között élek, Baján a III. Béla gimnázium nagyon is erős és színvonalas, meg az MNÁMK a német.magyar kéttannyelvű gimnázium is erős intézmény. Kalocsán pedig ott van a Szent István gimnázium, az sem rossz. De a közelben van Szekszárd is, az sem hatalmas város, vannak jó sulik. Persze minden iskolába járnak olyan fiatalok, akiket inkább a buli érdekel, de több az, aki tovább akar tanulni és tesz is a jövőért. Nem tartok okosabbnak és műveltebbnek egy pesten érettségizett diákot egy vidékitől. vidékről is kerülnek be az ELTE-re vagy pl. a Semmelweisre, pestről is mennek Szegedre vagy Debrecenbe tanulni. Ennyi. Az érettségi mindenkinek ugyanaz, van aki jobban megírja, van aki kevésbé. Nem az iskolán múlik feltétlen, van aki izgulós és leblokkol, hiába volt mindig kitűnő, elronthatja. De lehetett pl. átlagos és az érettségin mégis a maximálisat hozza ki magából, és szép eredménnyel írta meg.

Szerintem nem igaz, és még annyit, hogy nem kell feltétlen gimibe menni ahhoz, hogy továbbtanulhass. :) persze előny a 2 nyelv

2009. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó hülye anyád van, sajnállak.
2013. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!