Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is hülyeség csak...

Szerintetek is hülyeség csak azért egy gyengébb egyetemre mennem, hogy ne izzadjak vért/bukjak ki?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a BME a legerősebb műszaki egyetem, de ezt elvégezni egy humán gimnáziumból jőve lehetséges? Azt mondták vért kell izzadni. De nem biztos, hogy menne, lehet könnyen kibuknék. Vagy jelentkezzek egy könnyebb helyre például óbudai egyetemre? Arra meg azt mondják, hogy nem lehet elhelyezkedni a diplomával mert kevés a tudás stb...


Nem arról van szó, hogy lusta vagyok, jól is tanulok, csak nem szeretnék sem túl erős,sem túl gyenge egyetemet választani magamhoz mérve.


2013. febr. 2. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem BME-re járok, de el kell ismerni így mérnök tanoncként is, hogy BME az országban a mérnök tanodák feje, ergo én azt mondom neked, hogyha van lehetőséged oda menni, akkor tegyél félre mindent és menjél. Ha túl erősnek találod, még mindig ott lesz a lehetőség, hogy átmenj másik intézménybe. A 2-3. félév folyamán azért már lehet érezni, hogy neked túl sok-e valami, ha akkor váltasz, akkor még viszonylag kevés csúszással, behozható lemaradással tudsz lépni.

Én MINDENKÉPPEN azt mondanám, hogy menj oda, mert akár fair, akár nem, azért sokat nyom a latba, ha BME-s diplomád van.


Egyébként persze függ attól is, hogy milyen szakra jelentkezel. Nem minden mérnöki szakkal lehet elhelyezkedni, gondolok itt pl építészmérnökire. Egy jó gépészmérnökivel akkor is eltudsz helyezkedni, ha egy fokkal gyengébb egyetemen szerezted a diplomádat, mert kellenek. A villamosok is ilyenek és talán még a mehások is.

2013. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Gépészmérnökire mennék. Köszönöm a választ!:)

A csúszással csak az a gond, hogy vissza kel fizetni a képzés felét...

2013. febr. 2. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!