Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sporttagozatos gimi után...

Sporttagozatos gimi után milyen esélyekkel lehet tovább tanulni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 11:22
 1/3 anonim válasza:
100%
Nem a gimitől, hanem a pontjaidtól függ a továbbtanulás. Ha jók a jegyeid és vannak többletpontjaid - pl. nyelvvizsga - akkor mindegy, milyen tagozatos gimibe jártál. Némely főiskola bizonyos sportteljesítményekért is ad pontokat.
2009. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg elhivatott vagy a sport terén, mindenképp érdemes megpróbálni.A pontjaid jelentik az alapot, mindenképp érdemes jól tanulni. Én is sporttudományi szakon tanultam és nehéz bekerülni. A TF-en például szokásos a túljelentkezés,a testnevelés érettségi pedig azt hiszem már kötelező. Mindez persze akkor, ha testnevelő-edző vagy sportszervező szakra szeretnél menni.Minden iskola honlapján megtalálod a szükséges információkat.

Ha nem sporttudományi területen akarsz továbbtanulni, akkor sincs gond, hiszen az érettségi alapján megvannak a pontjaid, ha tisztában vagy a képességeiddel, miből milyen jegyeid vannak, már nagyjából számolgathatod a pontjaid, latolgathatod az esélyeid. A www.felvi.hu-n pedig találsz statisztikákat a pontokra vonatkozólag, minden főiskola, egyetem, szak.

2009. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
első válaszolónak igaza van, de azért szomorú, hogy elitebb sulikban jobban hajt a gyerek, és nem kap olyan kegyelem jegyeket, mint a rosszabb sulikban, így összességében rosszabbnak tűnik az eredménye.
2010. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!