Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Logopédia szakirányhoz kell...

Logopédia szakirányhoz kell valamilyen alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógián belül logopédiát szeretnék tanulni. Kell ehhez valamilyen alkalmassági vizsgát tennem? (Szeged, SZTE)

2013. febr. 9. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
ne alapozz a logopédiára! nagyon komoly alkalmassági van arra, először egy írásbeli, ha az nem sikerül már ki is estél, ha sikerül, mehetsz szóbelizni, de onnan is sokakat szórnak ki. ja, és alapból úgy gondolkozz, hogy ehhez találj ki még egy szakirányt,mert kettőt kell választani - vagyis nem kell, de egyel semmire nem fogsz menni. egyébként Szegeden nincs is logopédia szak, csak a Bárczin van itt az ELTE-n. Szegeden csak értelmileg akadályozottak és mozgássérültek szakirány van. ahogy amúgy mindenhol máshol, a Bárczi az egyetlen olyan hely ahol egy rakás szakirány közül választhatsz :) de amúgy én is úgy indultam neki hogy logopédiát akarok, aztán az első féléves intézménylátogatások során úgy beleszerettem egy teljesen más szakirányba, hogy már az alkalmasságira se jelentkeztem logopédiára, de persze ez egyén függő. azért remélem segítettem!
2013. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolót kijavítanám: Szegeden három szakirány van, ami a logopédia (erre van alkalmassági), az értelmileg akadályozottak és a tanulásban akadályozottak pedagógiája. Ezek közül kettőt kell választani.
2013. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, Szegeden van ilyen szakirány. Megtaláltam a követelményeket időközben az intézet holnapján, és így már minden világos. Bár az nekem is új, hogy kettőt kell választani, ezt sehol nem írják :(
2013. márc. 3. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy úgy -
2015. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "tanulásban akadályozottak" a diszgráfia

meg hasonlók?

2015. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez osztatlan képzés?
2015. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!