Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesti vagy Szegedi gyógyszerés...

Pesti vagy Szegedi gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés

Pest közelebb lenne hozzám, mint Szeged, de a szegedi GYTK-n több a gyakorlat, állítólag az sokkal jobb egyetem, mint a SOTE.


Ti melyiket választanátok?



2013. febr. 11. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Több a gyakorlat, de ettől még nem jobb, és a SOTE-n is van rendesen gyakorlat.

Én mindenképp Pestet mondanám, elismertebb a diplomája, az oktatás minősége is jobb mint Szegeden.

2013. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Sote gyógyszerész elég nehéz, sok az anyag, de mindenki puskázik, hogy jobb jegye legyen.
2013. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"mindenki puskázik, hogy jobb jegye legyen."

Ezt meg honnan szeded? A legtöbb vizsga szóbeli, főleg a fontosabb tárgyaknál (általános, analitikai, szerves kémia, élettan...), ott esélytelen puskázni. Csak a "tölteléktárgyaknál" van ez, de istenem! ott mindenki puskázik, művelődésszervezőtől orvosig.

2013. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

"Én mindenképp Pestet mondanám, elismertebb a diplomája, az oktatás minősége is jobb mint Szegeden."


1. A szegedi diplomát is mindenhol elfogadják, ahol a pestit.

2. Talán jártál mindkettőre? Vagy mégis mi jogon jelented ki, hogy a SOTE oktatása színvonalasabb?

2013. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tény, hogy mindkettőt elfogadják, de nemzetközi viszonylatban a SOTE-t több helyen ismerik (tapasztalat). Valamint az OTDK-n a SOTE-s diákok szoktak jobb helyezést elérni, és a pesti oktatók is elismertebbek mind itthon mind külföldön.
2013. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Bocs, de ez (Az OTDK-n kívül) rizsa. Nem tudom honnan veszed, hogy elismertebbek. Ugyanis semmi bizonyítékot nem adtál.

Arról nem is beszélve, hogy az oktatás színvonala nem feltétlenül függ össze az oktatók elismertségével. Attól, hogy valaki nagy koponya, még lehet borzasztóan rossz előadó. És attól, hogy vki nem az MTA tagja, attól még lehet nagyon jó előadó.


Én nem azt mondom, hogy az SZTE jobb, mert egyébként gőzöm sincs róla, csak nem értem mi jogon mondod azt, hogy színvonalasabb az oktatás, ha nem próbáltad ki mindkettőt.

2013. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, jártam mindkettőre, a SZOTÉ-ra sajnos csak fél évig. Az oktatás Szegeden tényleg sokkal de sokkal gyakorlatiasabb, rászoktatnak a minőségi munkára. A diákélet egyszerűen fantasztikus, ill. lehetőséged van az egyetemmel párhuzamosan angol-magyar szakfordítói képézst is csinálni, ami álláskeresésnél hatalmas plussz lehet, ha a gyógyszeripar - klinikai gyógyszerkipróbálások területén szeretnél elhelyezkedni. Életem legrosszabb döntéseként anno mégis feljöttem Pestre. A diákélet pocsék volt, a tanáraink csak a lexikális tudásra mentek rá, utáltam. DE. A jelenlegi munkahelyemre (az egyik legnagyobb gyógyszergyár kutatás-fejlesztési osztálya) kizárólag azért vettek fel nulla tapasztalattal, mert a SOTÉ-n végeztem. A munkaadók még mindig inkább a Sotét ismerik el, a jelenlegi főnökömtől pl. nemrég hallottam, hogy nem vett fel egy gyógyszerészt technológusnak, mert Debrecenben végzett és hát a Sote az mégiscsak a Sote.


Próbálj meg az alapján dönteni, hogy mi érdekel: a gyógyszeripar, kórház, hatóság, patikai munka. Ha az utóbbi, akkor én mindenképpen Szegedet ajálom, ha az ipar, akkor viszont egyértelműen Pestet. A többi esetben halgass az érzelmeidre :)

2013. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, legfőképp az utolsónak!
2013. ápr. 2. 19:24
 9/9 ÁBerta ***** válasza:

Szerintem a szegedi GYTK-n szerzett diplomával is bárho el lehet jelentkezni. Az lehet, hogy vannak olyan főnökök, akik az egyik vagy másik képzőhelyet jobbnak gondolják, talán, mert ők oda jártak, de ez nem általános. Nagyon sokan mennek Szegedről is dolgozni a gyógyszeriparba. Szegeden nagyon jó a diákélet, minden (kollégium, előadások, gyakorlatok, egyetemi szórakozóhelyek) a város központjában van kb. 5 perc sétányira. A tanárok többsége jófej, nem az a jellemző, hogy arra kiváncsiak, mint nem tud a diák. Segítőkészek voltak végig az online oktatás alatt is. Az oktatók többsége szakmailag is nagyon toppon van, pl. van köztük akadémikus is, ami semelyik másik karon nincsen. Az nem igaz, hogy az OTDK-n Pest eredményesebb. Nayon sok elsődíjas szokott lenni Szegedről.

Nekem is Pest lett volna közelebb, de a pontszámom csak Szegedre lett elég. Úgy volt, hogy átjelentkezek az első év után, de végül nem mentem át, és nem bántam meg.

2022. jan. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!