Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy gyógyszerészeti?...

Orvosi vagy gyógyszerészeti? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok? Miért?

2013. febr. 9. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ mi akarsz lenni. Ha közvetlenül akarsz embereket gyógyítani, akkor orvos, ha a kémia és gyógyszerek érdekelnek akkor gytk.
2013. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Én az orvost választanám :-)
2013. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Én is pont ezen gondolkoztam a minap, és úgy döntöttem, az orvosit írom első helyre, a gyógyszerészit a második/harmadikra (mert nagyon szeretnék az SE-n tanulni). Le is írom, miért:


Embertípustól függ, valamint szakiránytól is, hogy inkább orvos vagy gyógyszerész akarsz-e lenni. Orvosból is van százféle terület, amire specializálódhatsz, a stresszesebb baleseti sebésztől, a nyugis háziorvoson keresztül a kutatóorvosig. Segíteni az embereknek közvetlenül, támogatni őket, látni az örömöt és a hálát az arcukon többet ér minden pénznél e világon! Ráadásul orvosként rengeteg lehetőség vár, ha teszel is érte, és nem csak a pénzért leszel orvos. Ha nyelveket is tudsz (legalább 2-t érdemes, egyet pedig min. felsőfokon), még külföldre is megetsz dolgozni, ami egyesek számára elég vonzó lehet nem csak a magas fix havi jövedelem végett, hanem a fejlettebb infrastruktúra, talán biztosabb gazdaság és jobb felszereltségű kórházak miatt is. De itthon sem fog éhenhalni egy orvos, főleg ha magánpraxisa van. Én még nem láttam egyet sem, akinek ne lett volna szép kocsija, komolyan mondom, de ne a pénzért menj erre a pályára!!!


A gyógyszerészeti is lehet izgalmas, főleg, ha érdekel. Közülök kb 70 % helyezkedik el gyógyszertárakban, 30 %-uk pedig kutat egyes gyógyszercégeknél, ami mondhatni megkapóbb, mint a gyógyszertári munka, valamint többet is keres annál. Valamint a gyógyszerész diplomával rendelkezők hivatalos bére több, mint az orvosoké, elérheti a havi 200-250 ezer Ft-ot is egy gyógyszertárosként (ok, kis falukban biztos nincs ennyi), kutatóként pedig még ennél is több lehet. Ez pedig - a hálapénzzel ellentétben - fix havi jövedelem. És tegyük hozzá: egy gyógyszerészen nincs akkora nagy felelősség, mint egy orvoson. Ok, nem szabad rossz gyógyszert odaadni a betegnek vagy rossz tanácsot adni, de nincs meg a veszélye, hogy rosszul csinál meg egy gégemetszést vagy lebénít egy beteget a műtőasztalon.


Mind2 szakmávan el lehet helyezkedni itthon is, külföldön is, nem kell azon aggódnod, hogy a mekiben kötsz ki (szerintem). Kérj tanácsot felsőbbévesektől is! Én mind2-ben látok jót is, rosszat is, döntésemben pedig a szívem vezérelt, őszintén! Te is gondolkodj el magadban, ülj le csendben és képzeld el magad, melyiket csinálnád szívesebben! Hidd el, nincs rosszabb érzés, mint minden nap felkelni és elmenni egy olyan munkahelyre, amit ki nem állhatsz!


18/L

2013. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én az orvosit választanám. :)
2013. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
gytk!!! <3 :)
2013. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
35%
Tudomásom szerint a gyógyszerészek jobban keresnek. Az orvosoknak a hálapénz egészíti ki a fizetésüket. Lényegében mindkettő szakmához kell a kémia, de a gyógyszerész valamennyivel kevesebbet tanul. Én a gyógyszerészt választanám, ha jól megy a kémia.
2013. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó! Én meg úgy informálódtam, hogy a gytk nehezebb, mint az orvosi, és hogy őszinte legyek azt is látom a környezetemben. Míg bulis orvosisok egész karácsonyi vakációban űzték az eszüket, addig a másik gyógysz.is végig tanulta az egészet!
2013. febr. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
utolsó. te valószínű egy olyan ember vagy, akit nem vettek fel az orvosira, és ezért a lelki sérelmeit úgy vezeti le, hogy szidja az orvosit. de mi is a valóság: te nem leszel orvos, soha nem is fognak úgy tisztelni, mint egy orvost...mondhatni egy gyógyszertárban fogsz dolgozni gyógyszertárosként. ja és még valami, kelet-európát leszámítva, az orvosok a legjobban fizetett diplomás réteg az egész világon.... úgyhogy ezt beszoptad :D
2013. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
a kérdezőnek: jól döntesz az orvosi mellett, sokkal nagyobb presztízsed lesz orvosként. Most képzeld el mit csinálnak a gyógyszerészek, 5 évig tanulják a hülyeséget, amire neked lesz másfél éved (gyógyszertan), aztán bemennek egy patikába...aztán pénztárosok lesznek. Mindent csak úgy csinálhat, ahogy te azt diktálod, nem adhat ki a te recepted nélkül semmit.
2013. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó egy kicsit arrogáns volt, viszont félig igazat írt. Például egy orvos tényleg jó keres a világ számos pontján, valamint a legkönnyebb esélye van rá, hogy külföldön dolgozzék, ha megtanult nyelveket, ugyanis szükség van rá. A gyógyszerész szakma is nagyon jó, és szerintem, mivel kötött munkaidőben dolgozik (többnyire), ezért valamivel több ideje van a családjára, míg egy orvosnak rengeteg ügyeletet, túlórát, éjszakai műszakot kell vállalnia.


Az nem igaz, hogy egy gyógyszerész kevesebbet érne! Egyáltalán nem! És nem kéne lenézni őket, csak azért mert 5 évet tanulnak 6 év helyett. Ők is mehetnek további képzésekre egyetem után...és nem mindegyik gyógyszertáros, van, aki kutatólaborokban, cégeknél dolgozik és fejleszti a gyógyszereket. És a gyógyszerészek is mehetnének külföldre, ha annyira akarnak...


Vissza kéne venni ebből az arrogáns stílusból! Én is orvosnak készülök, ennek ellére nem tartom "többnek, magasabb rendűnek" magam. Az majd úgyis meglátszik a fizetésen meg a társadalmi elismertségen. De nem kell hozzá arrogánsnak lenni! Hogy is tudnék gyógyítani embereket, ha nem tisztelem őket?! Nem tudom, miylen orvos lesz az ilyenből, de nem szeretnék vele együtt dolgozni.

2013. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!