Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE/Pázmány anglisz...

Milyen az ELTE/Pázmány anglisztika szak?

Figyelt kérdés
Kb hány és milyen órák vannak, illetve el lehet végezni másik szak (nemzetközi gazdálkodás) mellett? Emellett még a spanyol is érdekelne ezért esetleg van lehetőség azt is tanulni ezen a szakon?

2013. febr. 14. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

nemzetközi gazdálkodás nehéz, de az anglisztika elég lájtos ezért végezheted közgáz mellett. 1. félévben heti 10x1,5 ebben a félévben nekem heti 13x1,5 órám van választható izébizékkel együtt. könnyűk, a vizsgákra is 2-3 napokat tanulsz egy hármasért kb, van könynebb-nehezebb is. a szemináriumok jók. a nyelvészet kicsit fejtörős, az irodalom pedig rengeteg idődet elveszi, rengeteget kell olvasnod. anglisztika mellé minorként abszolút felveheted a spanyolt amennyiben tanultál már ezelőtt spanyolt (kell előzetes nyelvtudás). ha nem tanultál, akkor nem veheted fel sajnos, de vannak spanyol órák kezdőknek plusz kreditért, azt lehet csinálgatni.


És ha anglisztika, akkor ELTE egyértelműen.

2013. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Anglisztikából Szegedi a legjobb, a második az ELTE, aztán Pécs és Debrecen. A többi nem jön szóba.
2013. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első válaszolónak:

Tanultam/tanulok spanyolt és már van belőle középfokúm is, pont ezért szeretném azt választani minorként. Azt szeretném még kérdezni, hogy mindennap van órád vagy belehet sűríteni az órák 2-3 napra? Mert igazából a két órarend összeegyeztetésétől félek. És ha tudnál még mesélni erről a szakról, hogy milyen tárgyak vannak, akkor annak is nagyon örülnék. :)


Másodiknak:

Lehet, hogy Szeged jobb, de nekem a másik szak mellett nem lenne időm oda leutazni, így marad Budapest.

2013. febr. 16. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb a Pázmány, de hát úgyis mindenki azt a sulit fogja mondani, ahova jár..
2013. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
írj egy privit és megírok mindent! :)
2013. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem sok az egyszerre?
2015. máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!