Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenleg estire járok, ebben...

Jelenleg estire járok, ebben az esetben kell fizetnem az érettségiért?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most fogok érettségizni, esti tanulói jogviszonnyal rendelkezem, még csak 1 tárgyból van előrehozottam. Ugyanebből a tárgyból szeretnék kiegészítésképpen emelt szintű érettségit is tenni. A tájékoztatóban ez áll:


,,Az érettségi bizonyítvány megszerzése vagy a tanulói jogviszony megszűnése után az érettségi vizsgáért, továbbá az adott vizsgatárgyból a tanulói jogviszony fennállása alatt az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti sikertelen érettségi vizsga második vagy további javító- és pótló vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni."


Ez alapján kell fizetnem a szintemelő érettségimért 25ezer forintot? Mert az igazgatóm azt említette, hogy kell, de ezek alapján én úgy értelmezem, hogy nem. Mi az igazság?


2013. febr. 15. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem az igazgatót kérdezed (!)
2013. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reptoid ***** válasza:

Piccola: miért írsz te egyáltalán mindenhova hülyeséget?


Kérdező:

Nézzük az általad is idézett mondatot.

"Az érettségi bizonyítvány megszerzése". Van ilyened? Nincs.

"tanulói jogviszony megszűnése után". Van tanulói jogviszonyod? Van.

"bizonyítvány megszerzése előtti sikertelen érettségi vizsga". Buktál meg már érettségin? Gondolom, nem. Ha esetleg igen, akkor sem másodjára mész pótolni, javítani.


Szépen ezt a három dolgot összerakod, láthatod, egyikben sem vagy érintett. Ha lennél, akkor kellene fizetned.

2013. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ma voltam bent az iskolában, mindenki azt állította, hogy fizetni kell. többször is rákérdeztem, hogy akkor ugye van tanulói jogviszonyom?! mondták persze, van. és aztán ki is nyomtattak egy papírt (az alap tárgyakról), ahol szintén jelölve van, hogy van tanulói jogviszonyom. a nő meg összevissza kapkodott, mikor emelt érettségit említettem. itt ugye nem túl gyakori.


elegem van.. hétfőn felhívom az oktatási hivatalt. köszi a választ!

2013. febr. 16. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!