Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károli Gáspár Református...

A Károli Gáspár Református egyetem milyen szívonalúnak számít?

Figyelt kérdés
ÁJK
2013. febr. 16. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
ELTE-hez képest sehol sincs.
2013. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azta.. :D ez egy konkrét, és vitathatatlan válasz volt! :D
2013. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
azért kíváncsi vagyok egyéb véleményekre is :)
2013. febr. 16. 21:33
 4/13 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Az ELTE mostanság éppen a kitűnő színvonalról tanúskodik... :D


Bár attól függ, hogy milyen értelemben nézzük azt, hogy hol is van az ELTE...


Szóval szerintem ne azzal foglalkozz, hogy ki mit mond egy iskoláról, mert nyilvánvalóan mindenki elfogult lesz a sajátjával kapcsolatban, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja...


Egyébként én is ide szeretnék bekerülni :)

2013. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. febr. 22. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Az ÁJK nem olyan nagy szám. A pszichológiájuk viszont nagyon jó.


Az ELTÉT meg hagyjuk én ott jártam jogra, de nem tartom sokra, van egy-két jó oktató, de sok nagy név, meg tv-ben szereplő emberkének csak a neve van kitéve, mást küldözget be folyton maga helyett, vagy egyfolytában a telefonját nyomkodja szemináriumon meg fésülködik, aztán annyi a gyakorlati oktatás nála, hogy felváltva olvassák fel a hallgatók könyvet meg ilyenek. Aztán van olyan is, akinek meg van a maga véleménye mindenről, majd "interaktív" szemináriumot kezdeményez, és ha te is elmondod az adott kérdésről a véleményedet, amivel nem tud mit kezdeni, akkor közli, hogy jó, oké, ugorjunk, úgyhogy semmi értelme hozzá sem szólni a dolgokhoz, megint más csak megaláz, ha kérdezel. Egy kezemen meg tudom számolni azokat, akik tényleg hasznos órát tartottak és tényleg azt oktatták, ami a vizsgán ÉS az életben lesz.

2013. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem olyan nagy szám, hogy érted? Utána azért nem mondják azt, hogy ha innen van a diplomám, akkor nem kellek? Vagy az oktatókra, vagy a követelményre?
2013. febr. 24. 23:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Követelményre például, és ugye ebből következnek dolgok. De régóta ügyvéd ismerősöm már keresett úgy "bojtárt", hogy "Károlisok kíméljenek". De különben tök mindegy, ha talpraesett vagy és kajtatsz a meló után gyakorlatilag mindegy honnan jöttél, úgyis lesz valami. Az összes egyetemen úgyis csak a fejedbe vernek egy rakás elméletet, meg lexikális tudást, abból, amit tényleg tudni kéne alig kapsz valamit, mindegy hova mégy azt mindenki élőben fogja megtanulni, szóval annyira nem leszel lemaradva.
2013. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1. válaszoló! Látszik hogy igen komoly érvekkel tényekkel van alátámasztva az nagyon magabiztos állításod. Ha kicsit utána is jártál volna, tudhatnád hogy a KRE évek óta az országos egyetemek rangsora élén volt, sokszor az első ötbe, a Bölcsészkara pedig tavaly az ELTE után következett( [link] )

Emelett, az oktatói és hallgatói kiválóság szerint is jóval feljebb múlta a KRE az ELTÉT. ( [link] )

Előbb gondolkozz utána írj! ;)

2014. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az egyetem jó színvonalúnak számít, egyes területeken felülmúlja az Eltét (pl. japanológia, pszichológia, terminológia). Mivel a kérdés erre vonatkozott, én erre válaszoltam. Sokan mondják, hogy az Eltének már csak a neve nagy. Ha mondjuk megnézzük a kurzusokat, KRE-n általában sokkal használhatóbb tudást kapsz, legalábbis japán és pszicho szakon. (bár nekem a szociológia szak is komolynak tűnik ott).
2015. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!