Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem, jogi kar?

Figyelt kérdés
Jogász képzés érdekelne, milyen a tanítás ott, milyenek az oktatók. Milyen az egyetem, a légkör..stb. És persze ugyebár református. Van emiatt esetleg valami "extra" felvételi követelmény? És milyen plusz dolgokkal jár, ha valakit ide vesznek fel? Nehéz bekerülni? Ja, és a közlekedés.. Déli, vagy Keleti pályaudvartól, hogy lehet eljutni oda, mivel? Egyenlőre csak ennyi jutott eszembe, úgyhogy, ha bárki bármi infot tud, örömmel fogadom! Köszi!

2013. febr. 16. 21:08
 1/3 anonim válasza:
0%
A képzés rendszere meglehetősen rendhagyó a több jogi egyeteméhez képest pl ELTE, Pázmány (már első éven is tanulsz BJ-ét (büntető jog). Az oktatók, hát nem sok neves oktatójuk van. Tantárgyakat teljesíteni, vizsgázni meg lehetősen könnyű más egyetemek jogász képzéséhez viszonyítva. Statisztikád alapból nem is lesz mint ahogy máshol lenne, közgazdaságtanból is csak egy ilyen bevezető tárgy és annyi... Könnyen elvégezhető, könnyen be lehet kerülni valami 250 pont volt a ponthatár előző éven (2012 tavaszán). De nem is ér annyit az ott szerzett jogi diploma, mint amit a Szegedin, Miskolcin, Pázmányon, vagy eltén kaphatsz.
2013. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahaaa..koszii :D csak harmadik helykent gondolkodtam rajta. De akkor meggyoztel, nem jelolom meg:D koszi:)
2013. febr. 18. 12:12
 3/3 anonim válasza:
58%
Elnézést de ez nem így van. Családias hangulat,ha nem vagy lusta nem szivatnak. Első éb alapozó tárgyak: filozófia, jogtöri,latin,római jog, statisztika,közgáz, bevezetés a jogba. másod harmad év bünti,polgári,közigjoj állam és jogbölcselet. ajánlom mindenkinek
2013. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!