Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a hiányszakmák mostanában?

Mi a hiányszakmák mostanában?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ápoló, targoncát kezelni tudó raktáros, különféle orvosi hivatások, és úgy általában a legtöbb fizikai szakmunka!
2013. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. febr. 19. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Rendőr.
2013. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én géplakatos vagyok,elvileg hiányzik sok helyről a szaktudásom. De az a pics@nyi pénz,amit fizetésnek csúfolnak,az legfeljebb arra jó,hogy családok dögöljenek éhen! Aztán még csodálkoznak az "irdatlanulnagyfejűek",hogy akinek van egy kicsi esze az amint lehetősége adódik,abban a szent pillanatban elmenekül ebből az országból... Hiába szeretem a hazámat,ha nem tudom szinten tartani a családomat! (...ezért is fogok kimenni dolgozni!) Előbb utóbb összerogynak a székek a parlamentben is,kidőlnek a kerítések, satö... satö... és majd akkor fog az okosoknak eszébe jutni,hogy talán nem kellett volna csak és kizárólag aktakukacokat,meg diplomásokat "tenyészteni"!

Kösz,de én maradtam tisztelettel a kétkezi melónál! Optimista vagyok és ez azt diktálja,hogy van értékem úgy, mint szaki,mint apa és mint normális állampolgár!

2013. febr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gsmtomi válasza:
100%
egy ismerősöm most végzett olvasztár-mérnökként..induló fizetése...-több cég megkereste---300000Ft!!!
2013. febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sheriffkoma válasza:

A "nagyokosok" pontosan tudják, mit csinálnak. Nem fogják majd a fejüket, csak a pénzüket, és eltűnnek a felelősségre vonás alól. Mindig is így volt, miért éppen ma lenne másképp?

Azok a hiányszakmák, ahol sokat kell dolgozni semmi pénzért. Vagy ahol komoly szaktudás kell.

2013. febr. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban hiány van fizikai szakmunkából, de hiába mész el hegesztőnek, CNC forgácsolónak, már nem fizetik meg rendesen.

Meg attól is függ, hogy hol akarsz elhelyezkedni. Faluban, kisvárosban lehet, jobban jársz egy fizikai szakmunkával.

Városban viszont a programozó matematikusnál, és a villamos mérnöknél nagyobb hiány nincs. És messze ezeket fizetik meg a legjobban. Persze csak ha jól csinálod. Valami noname főiskolán átbukdácsolsz 2-essel, és azt se tudod mi az a térvezérlésű tranzisztor, nem fognak megfizetni. Ha értesz hozzá, és frankón elvégeztél egy BME-t, netán Kandót, megfizetnek piszkosul, valamint fröccsöntő gépet kezelni tudó, műanyagipari szakembereket, anyagmérnököket is nagyon keresnek.

Talán még a villamos szakemberből (a jó szakemberből!) van hiány, mint az erősáramú, automatizálási technikus. Ha nem akarsz főiskolára menni. Azok is ha jól csinálják, szakmájukban dolgozó diplomásokat megszégyenítő fizetést kapnak, mivel nincs villamos szakember az országban.

2013. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Géplakatos (02-21 07:36)!

Egyetértek veled. Magam is géplakatos vagyok többek közt, 41 éves. Évekig próbáltam megéli belőle. Jól, sőt mondhatom, kiválóan teljesítettem. Tudásom szerteágazó, komoly. De szinte lehetelenség volt megélni belőle. Napról-napra életvitelhez való fizetéseket adtak, a napi 12-16 óra munkáért, 3 műszakban. Műszaki vezető lettem, miközben műszaki rajzolást, majd informatikát tanultam estin. (hozzáteszem egész életemben rajzolgattam) Számítógépes grafika felé kacsintgattam, de hamarabb kaptam CNC-s munkát. Az akkoriban kiemelkedően jól fizetett a fémipari szakmák közül. Majd szétzilálták a céget, mert túl nagyra nőtt és így szúrta a külföldi nagycégek szemét. (2 hét alatt tönkrement a cég) Ezután sikerült bekerülnöm az egyik tévéhez gyakornoknak videografikus szakmában. 1-1,5 éven keresztül jelképes fizetésért dolgoztam. Ráadásul nem keveset. Ott is éjjel-nappali műszak van, napi 12 óra munka. Hol hajnali 3-kor keltem, hol akkor feküdtem le aludni. Az egész család hozzám igazodott. A fizetésre nem panaszkodhattam, de persze a szakmában nem a legjobb volt. Stresszes munka volt kegyetlenül, ráadásul hibamentesen kellett dolgozni, villámsebességgel. Nagyon speciális munka, folyamatos tanulást igényel. Az autodidakta módszer felett évente- kétévente továbbképzésre köteleztek minket. Fizetésünket nem emelték, ellenkezőleg, évről évre csökkentették. :-( A végén szinte minden pótlékot, juttatást megvontak tőlünk. Közel tíz év után úgy építettek le, hogy azt sem mondták kösz b..meg. :-(( Volt olyan főnököm, aki még meg is alázott mindenkit a búcsú előtt.

A leépítést még megemésztettük volna, de a szemét körítést azt soha nem feledjük el. Egy életre hazavágták még az álmainkat is a tévés szakmáról. :-[

14 hónapja vagyok munkanélküli.

Géplakatos hiány szakma vagy sem? Megdöbbenve vettem tudomásul, hogy ilyet már nem is ismernek szinte, hogy géplakatos. Lényegében csak ezekkel találkozok, ami érinthet egy gépszerelő karbantartó géplakatost: gépbeállító, gépkezelő, gépkiszolgáló, segédmunka... segédmunka... FILLÉREKÉRT!

Informatikai és grafikai tudásom nagyon speciális így esélyem nincs ebben elhelyezkedni. :-( Tanulnék pl. webgrafika vagy 3D grafika irányába, de nincs olyan cég, ahol gyakornoknak alkalmaznának ennyi idősen, és bevállalnák, hogy egy ideig bénázok még.

Tanfolyam? Pénzem már nincs ilyesmire...hiszen már kajára sincs szinte. Egy komoly OKJ-s tanfolyam pedig több százezer forint :-((

Vállalkozni? Ötleteim még lennének, de ehhez is pénz kell, ill. megrendelés. Ha grafikázok nincs időm munkákat szervezni, ha szervezek, mikor termelek?

CNC terület? Megkopott a tudásom... Közel nem olyan berendezések vannak, mint 20 éve :-( Itt ismét a tanulási, betanulási problémák vetődnek fel.


Természetesen próbálkozok, jelentkezek, pályázok.... De 95% még válaszra sem méltat. :-((

Egyik túlképzettnek, másik alulképzettnek tart.


Akadt olyan grafikai állásinterjúm, ahol a cégvezető közölte, minimális bért hajlandó fizetni, hiszen a kormány leértékelte a 47 ezres közmunkás fizetéssel a béreket. Ha a kormány a leépített közalkalmazottak helyére 47 ezerét vesz fel embereket dolgozni, akkor ők vállalkozók, miért fizetnének százezreket? Hiszen fillérekért is elvállalják a munkát egyesek.


Külföldre menni? Családom ideköt, életem ideköt, magyarságom ideköt, hazaszeretetem ideköt...

EZ A HAZÁM! Engedd be a Tóthot kirúg a házból! Menjenek innen a külföldiek, a nyugati modern rabszolgatartók!!!! Évente több százezren kérnek magyar állampolgárságot, nekünk meg nincs munkánk!

Nem vagyok jobbikos, nem vagyok szélsőséges, de nagyon elegem van abból, ami itthon folyik.

2013. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves 41 éves! Teljesen igazad van! Hiába küldtem szanaszét,vagy 20 címre az önéletrajzomat,csak a regisztráció aktiválása volt a reakció... Majdnem mindig ugyanazokat az ajánlatokat küldik. Az a helyzet,hogy én viszont így 38 évesen még bőven látok esélyt a külföldi munkára! Meg is van a különbség abban, hogy osztrák honlapra,német hirdetők felé küldtem önéletrajzot! Visszajelzést egy napon belül kaptam. tegnap pl. még a kinti cég illetékese kérdezte levélben,hogy a rendelkezésre álló napok közül melyik felel meg az én időbeosztásomnak! Persze -értelemszerűen- választ kért,különben kiesek az esélyesek közül...

A szakmáról csak annyit,hogy a mai szmk.-ok bajban lehetnek,ha arra kérik őket,hogy a kalapács "smolljával" csináljanak egy ívelt lemezsávot... Az alapok hiányoznak és ez bizony nagy baj!

Üdv: Géplakatos

2013. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én azt hallottam europába informatikusokat keresnek orrba szájba
2013. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!