Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni Tóth Árpád Gimnázi...

A debreceni Tóth Árpád Gimnázium miért ellenszenves mostanában sokaknak ( szülők, diákok egyaránt)?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, aki nagyon jó tanuló (vagy a gyereke) a Kossuth Gimi után inkább a Fazekast írják be mint a Tágot. Pedig a Fazekasba nehezebb bejutni mert kevesebb osztály indul mint a TÁG-ban.

Mindenfajta véleményre kíváncsi vagyok.


2011. júl. 17. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem azért, mert a TÁGnak mostanában elég rossz a hírneve, miszerint oda csak a gazdag elkényeztetett gyerekek járnak. Nem mondom, hogy olyanok nincsenek ott, de azért nem kellene túlzásba vinni a dolgokat. Akik meg nem kerülnek be, mert nem elég jók hozzá, azt mondják hogy "persze más azért került be mert protekciója van". Aki meg nem ismeri a sulit, az el is hiszi. Én nem mondom, hogy a TÁGosok szerények, mert nem azok, de attól másoknak nem kell olyanná válni. Bekerül az ember és eldöntheti hogy mit akar. Elvégre egy iskolába tanulni megyünk.

Egy volt TÁGos.

2011. júl. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Én most filóztam ezen egy fél órát, de ötletem sincs.

Lehet kezdi átvenni a kossuth helyét. Legalábbis eddig a kossuth volt A sznob gimi, az előző válaszoló alapján viszont lehet ez kezd megfordulni. A tágról pont nem az volt elterjedve, hogy sznob, ez a kossuth privilégiuma volt. Talán kicsit túl ügyesek voltak a kossuthosok a nagy tágos csatározásban. :D

A kossuthban új igazgató van egy pár éve, neki nagy terve volt, hogy 'rendet vág'. Mintha bármi baj is lett volna a régi mentalitással... Lehet ezt sikerült jól propagálni. Persze ez még nem magyarázat a tág 'süllyedésére'. Mindenesetre én nem mondanám gáznak, hogy a fazekasba mennek a tág helyett. Lehet az utóbbi időben az is jobban megújult. Eddig csak a tágban volt 6 millió osztály, a kossuthban volt 3+2, a fazekasban is ott körül talán(nem tudom, mennyi van most pontosan).

Miben nyilvánul meg a tággal szembeni ellenszenv?

Egy ex-kossuthos, aki elvből nem szereti őket :D

2011. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez akkora hülyeség. Szerintem:) Tőlem az orvosom kérdezte meg, hogy igaz e hogy lenézik azt aki suzukival megy iskolába. Nos én 5 évig gyalog jártam, ráadásul Arany János Tehetséggondozós osztályba, és erről is azt mondták, hogy ú majd mindenki utálni fog minket, és én még sem találkoztam ilyesmivel.

Aki beképzelt az úgyis lenéz bárkit, osztálytól, iskolától függetlenül szerintem.

Én csak is jót tudnék mondani :)

Egy idén érettségiző TÁG-os:)

2011. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Én csak az első hozzászóláshoz fűzném, hogy lehet, hogy van benne valami, hogy a legtöbb ember protekcióval kerül be. Én 2005-ben felvételiztem (igaz nem ide), de akkor is nagyon ment már az, hogy a legtöbben a középiskolába csak protekcióval jutottak be...
2011. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy ennyien írtatok este óta. Én most leszek nyolcadikos és ezért dilemmázok ezen annyit. Az első hsz-nak üzenem , hogy tavaly bekerült egy olyan gyerek a Tág-ba aki matekból a központi felvételin a 10 pontot se érte el, amúgy nagyon jó tanuló volt egy gyenge általánosban. Utánanéztem tavasszal a központi felvételi pontoknak is. A Kossuthosok sokkal jobb felvételit írtak (sok volt a 95-100 pontos)mint a Tóth Árpádosok . Bár tudom nem mindenki ott írja a felvételit ahová megy, de azért inkább ez a jellemző. Hát komolyan nem tudom mit csináljak....mit fogok beírni. Azért írjatok még, akár személyes akár egyéb infókat.
2011. júl. 18. 09:26
 6/16 anonim ***** válasza:

Az nem igaz hogy mindenki ott írja a felvételit ahova elsőként menni akar.Nálunk a fél osztály nem ott írta (én se).Én nem voltam kitűnő,nem írtam 100 pontos központit, nem volt protekcióm még is felvettek(idén).Ezért még arról nem tudok nyilatkozni hogy milyen oda járni.De nézd meg hogy a Fazekashoz képest hogy néz ki meg milyen jól felszerelt.

Ez attól is függ hogy milyen tagozatra akarsz menni.Biológia-kémiában a TÁG a legerősebb,matekban a Fazekas,a Kossuthot nem tudom.

Szerintem nem kéne ezen ennyit gondolkodnod hiszen még nyílt napon se voltál, úgy csinálsz mintha egy hét lenne felvételiig.Élvezd a nyarat:D

2011. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A központikkal kapcsolatban azt elmondanám, hogy nem is írtak 100 pontosat.

Én Tágos vagyok( most leszek 10.-es), és sok csoporttársam van, akiknek 94-97 pontjuk lett.

Az osztályunkban meg egyáltalán nincs protekciós.

És tényleg van pár gazdag gyerek, de pl én se vagyok az.

2011. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászóló: csak annyit hogy senki se fogja reklámozni hogy protekcióval jutott be.


Egyébként köszi a választ, ez pozitív számomra amit írtál. A nyelvi tagozat érdekelne ( angol). Te melyik tagozatra jársz? És a felvételi eredménye dönt vagy ugyanolyan fontos az átlag jegyek amiket ötödiktől néznek? Vagy azzal annyira nem foglalkoznak?

2011. júl. 24. 08:28
 9/16 anonim ***** válasza:

De halottam már olyanról, hogy egyes osztályokban a protkósok nem akarnak tanulni...

Én bio-kémre járok :)

Huuu asszem 50% a központi, 25% a szóbeli és 25% a hozott pontok 5.től.

Szóval a felvételi egy kicsit jobban számít.

Nálunk pl az ideiglenes rangsor elejét inkább csak a központi határozta meg, mert sokaknak lett max pontos a szóbelijük.( Nekem csak a központim nem lett maximális ( 80 pont ) így már csak 8. voltam )

2011. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az emberek talán azért írják előrébb a Fazekast,mert esélyük sincs bekerülni a TÁG-ba!

Én itt tanulok 10.-esként,és az égvilágon semmi bajom nincs vele,bár igaz,hogy a 36 fős osztáyomból 5 ember protkós.

És???Mindenütt vannak elkényeztetett gazdaggyerekek,a Kossuthban is,a Fazekasban is,a Dóczyban is.

2011. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!