Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni az orvosira?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, biológiából és kémiából emelt szinten! Rengeteget tanulok, van már egy német középszintű érettségim tavalyról, 96%-os lett, és eddig 11 évig mindig kitűnő voltam. De egy kicsit félek, hogy talán nem vesznek fel, mert alapvetően én inkább humánabb beállítottságú vagyok. Bizonyos kémia feladatokkal pl. sokat kell bajlódnom- noha mire megcsinálom, általában megértem.

Nagyon-nagyon szeretnék bejutni Budapestre, a Semmelweisra, ez minden álmom! Szerintetek sikerülhet?



2013. febr. 20. 23:41
 1/3 anonim válasza:
Sok múlik az érettségin és hát mivel kell a két emelt kémia-biosz nem sokra mész a 96%-os németeddel(egyébként gratulálok hozzá:)). De azért ne spirázd túl az érettségit, kell hozzá mindig némi szerencse, ez kinek több kinek kevesebb. Nem lehetetlen a helyzeted, de, azért talonba jelöljél meg egy olyan szakot, ahova biztosan felvesznek, hogy nehogy nagy legyen az elkeservesedés. Azt, így majd legalább eldöntheted tiszta fejjel nyáron, hogyha esetleg nem sikerült a felvételi a semmelweisre, hogy mész-e a másik szakra, ahova felvettek viszont, vagy újból érettségizel és vársz egy évet.
2013. febr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az érettségin nagyon sok múlik. Hiába kitűnő az ember, simán elronthatja (ezt most nem ijesztgetésből mondom, de ott van a vizsgadrukk, meg az izgulás, ha nem aggódód túl, menni fog)

Ha úgy érzed nem megy nagyon a kémia, gyakorold. Az orvoson gondolom rengeteg lesz, de ha emelt szinten csinálod a kémiát, biztos nem lesz vele olyan sok gondod.

2013. febr. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából megy az, egyedül pár olyan feladattipus van, ami nem annyira, ezért azokat gyakorlom is! Az elmélet pl. nagyon jól megy, mert jó tanárom van, szerencsére! Tudom , hogy el lehet izgulni az érettségit, de hátha nem fogok!
2013. febr. 21. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!