Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik voltak már szóbelizni,...

Akik voltak már szóbelizni, azok esetleg tudnak tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Elég ideges típus vagyok, stresszhelyzetben gyakran leblokkolok és rosszul teljesítek. Idegenek előtt meg még félénk is vagyok, de mindenki azt mondja, hogy a szóbelin magabiztosnak kell lenni. Akik voltak már szóbeli felvételin azok tudnának tanácsot adni? Mivel kezdjem, mit ne mondjak semmiképpen, hobbira lehet mondani az írást? Igaz, hogy ünneplőbe kell menni?

2013. febr. 22. 16:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Senki? :(
2013. febr. 22. 18:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia :) Én voltam egy szóbelin, bár nem nevezném annak, inkább csak egy elbeszélgetés volt. Kezdd azzal hogy xy vagyok, xy városból érkeztem, szabadidőmben rengeteget szoktam írni. mondd el (ha nem kérdezik nem muszáj) hogy miért jelölted meg ezt az iskolát, aztán vagy olyan iskola,ahol rákérdeznek a köztársasági és miniszterelnök nevére (ezeket nézd át)
2013. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon izgulós vagyok, de nem igaz, hogy magabiztosnak kell lenni. Én az elején még mondtam is, hogy eléggé izgulok, mert nagyon szeretnék bekerülni, hát nem pontoztak le. :D

Amúgy attól függ. Én felvételiztem annak idején nyolcosztályosba, aztán most rendes gimibe, tehát összesen 8 gimnáziumba szóbeliztem eddig, sehol nem kérdeztek rá köztársasági elnökre... A legtöbb helyen kötetlen beszélgetés van, kivéve a tagozatos helyeket, ott az előzőleg megadott anyagból kell számot adni.

Én nem ünneplőben mentem, aztán az egyik helyen jól leteremtettek emiatt, de max pontot kaptam.

2013. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokat számít, hogy a hozott pontod mennyi
2013. márc. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg a hozott átlag
2013. márc. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondd el a kedvenc tantárgyaid
2013. márc. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk valamennyire illik csinosan felöltözni

(különben azt gondolják,

hogy nem is érdekel az egész)

2013. márc. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert
2013. márc. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!