Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem - KGK gazdálkod...

Óbudai Egyetem - KGK gazdálkodás és menedzsment vagy kereskedelem és marketing? Ha ide jársz, kérlek mesélj az egyetemről!

Figyelt kérdés
Információkra lenne szükségem a továbbtanulást illetően. Miben más mint a Corvinus és a többi sztár egyetem? Miért nem annyira felkapott, mint a többi?

2013. febr. 22. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Volt egy lány akinek már leírtam a véleményem, remélem nem Te vagy, bemásolom az üzenetem. :)


"Szóval én most lettem másodéves gazdmen szakon. Iszonyatosan sokat gondolkodtam, hogy hova menjek, de végülis azt modnom, hogy a lehető legjobb döntést hoztam meg. Az első félévben nagyon jó tanáraim voltak, egyedül az infó oktatónk volt az akit mindenki a pokolra kívánt. Ha ide jössz, akkor majd infón találkozunk is. :D Matekból én olyan 3-as tanuló voltam, érettségire összeszedtem magam, az négyes lett. Nem mondom hogy egyszerű volt a matek egy, mert nagyon sokan buktak, de ha vannak tanuló társaid, vagy felsőbbéves ismerősök, akkor kis segítséggel és szorgalommal teljesíthető. Ugye én most kezdtem a matek II.-őt, na ez lesz a kemény, az első előadás után már öngyilkosssági szándékokat fontolgattam, de majd valahogy túljutok ezen is. :D Kedvenc tárgyam a mikroökonómia volt. Erősen valószínű, hogy Horváth István lesz az oktatód, na ő egy Isten. Hihetetlen jól magyaráz, mai példákkal, egyszerűen imádtam. Van egy Corvinusos haverom, aki ugyan erre a szakra jár és én korrepetáltam mikroból. SZerintem ez mindent elmond. :D Egyébgént gazdasági tárgyaim nekem se voltak, de simán lepipáltam azokat, akiknek volt előtte. Pedig bejöttek nagy arccal, hogy ők már mindent tudnak, stb. Hát nem. :)"



Corvinusnál nagyban a NEVET kell megfizetni. Nem azt mondom, hogy rossz egyetem, vagy hasonlók, de közel se kétszer magasabb az oktatási szint, mint nálunk. Ha a tandíj arányokat nézzük magasan az ÓE nyert. Viszont az tény, hogy egy munkáltató előnyben részesíti a Corvinusost. Ezért kell jól tanulni és TDK-zni. :) Azért nem felkapott, mert alapvetően az ÓE műszaki egyetem. Ott a BME pl ahol kitűnő gazdasági kar van, mégse felkapott.


Ha bármi kérdésed van, írj csak nyugodtan. :)

2013. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!